Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Vypracované okruhy pro zápočtovou práci

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (547.47 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Okruhy pro zápočtovou písemnou práci

Business Process Engineering a Business Process Reengineering (metodiky)

Reengineering podnikových procesů - postup, který optimalizuje podnikové procesy tak, aby přinášely maximální efekty při optimální spotřebě podnikových zdrojů. Výsledkem BPR je řada podstatných změn nejen v podnikových procesech, ale i v organizační a kvalifikační struktuře podniku, ve způsobech organizace práce a řízení.

Často, v případě BPE, jde v podstatě o BPR, tzn. o analýzu současného stavu podnikových procesů a jejich následnou úpravu a optimalizaci. BPR je popisován i jako takový pohled na procesy, který automaticky předpokládá, že jsou špatné, nedodávají správný výstup v požadované kvalitě a je potřeba se nad nimi zamyslet jako kdyby vůbec neexistovaly.

Computer Aided (CA) nástroje a CIM


CA systémy

Počítačové systémy určené pro podporu činností ve všech etapách výroby – od vývoje a navrhování součásti, plánování výroby, až po samou výrobu a montáž, skladování a expedici.

CAE – computer Aided engineering (strojírenství)

CAD – computer Aided design

CAPP - Computer Aided Process Planning (plánování výroby)

CAM – computer Aided manufacturing (výroba)

CAQ - Computer Aided Quality (řízení kvality)

CAA - Computer Aided Architecture (architektura)

CAL - Computer Aided Logistics

CIM = Computer Integrated Manufacturing (Počítačem integrovaná výroba)

Integrace tradiční výrobní technologie s počítačovou technologií – automatizace všech činností od tvorby výrobku až po jeho expedici

Integrace dílčích automatizovaných systémů (CA – systémů počítačové podpory)

Systémy PLM

Product Lifecycle Management (PLM, správa životního cyklu výrobku) je informační platforma, která v sobě zahrnuje technické, výrobní i marketingové údaje o daném výrobku. Výrobní podnik potřebuje mít systém řízení výroby (např. ERP), systém řízení vztahů s dodavateli SCM, systém řízení vztahů se zákazníky CRM, systém řízení kvality a systém pro plánovitý technický rozvoj a inovace. PLM tyto systémy sjednocuje a vytváří konsolidovaný soubor informací o daném výrobku. Platforma PLM pokrývá pět základních oblastí:

  • Systémový inženýring sbírá všechny požadavky na výrobky (primármě požadavky zákazníků, ale také požadavky regulatorních orgánů např. na bezpečnost, kvalitu atd.) a koordinuje práce na vývoji nových a inovacích stávajících výrobků.

  • Správa výrobního portfolia slouží zejména k alokaci výroby podle plánu vývoje produktu a dostupných výrobních zdrojů.

  • Systémy pro vývoj, konstrukci a přípravu výroby jsou systémy pro počítačovou podporu konstrukce mechanické i elektrické části výrobků, pro technickou přípravu výroby a simulace výrobních procesů.

  • Systémy pro správu výrobních procesů umožňují sledovat výrobu a optimalizovat výrobní procesy.

  • Správa dat o výrobku se soustřeďuje na udržování aktuálních informací o výrobku od začátku jeho vývoje po celou dobu výroby. Platfoma PLM sjednocuje těchto pět oblastí do jediného konzistentního systému. (Zdroj: Wikipedia)

Témata, do kterých materiál patří