Předmět Praktika z návrhu a konstrukce lékařských přístrojů (17AMBPNK)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 17AMBPNK - Praktika z návrhu a konstrukce lékařských přístrojů, Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Literatura
[1] Vejrosta, V. Konstrukce zdravotnických elektrických přístrojů. Aplikace požadavků mezinárodních a evropských norem. Česká společnost pro zdravotnickou techniku: Praha, 2001. 72 s.[2] Cetl., T., Papež, V. Konstrukce a realizace elektronických obvodů. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2002. 263 s.[3] Kudláček, I. Úprava elektrotechnických zařízení do ztížených provozních prostředí. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2005. 103 s.[4] Husák, M. Návrh napájecích zdrojů pro elektroniku. Přednášky. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2006. 159 s.[5] Husák, M., Jirásek, L., Krejčiřík, A. Návrh napájecích zdrojů pro elektroniku. Cvičení. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2006. 174 s.[6] Cetl, T. Aplikace elektrochemických zdrojů. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2004. 145 s.[7] Cetl, T., Hrzina, P., Papež, V. Příklady konstrukčních řešení elektronických obvodů. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2006. 122 s.[8] Sedláček, J. Materiály a technologie pro elektroniku. Laboratorní cvičení. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2005. 53 s.[9] Mindl, P., Novotný, V. Měření a zkoušení elektrických přístrojů. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2001. 85 s.[10] Vondrák, M. Vybrané stati z elektromagnetické kompatibility. Vydavatelství ČVUT: Praha, 2006. 131 s.[11] Abel, M., Cimburek, V. Bezolovnaté pájení v legislativě i praxi. Pardubice: ABE.TEC, 2005. 179 s.[12] Abel, M. Plošné spoje se SMD, návrh a konstrukce. Pardubice: Platan, 2000.[13] Záhlava, V. Návrh a konstrukce desek plošných spojů. Praha: Česká technika - nakladatelství ČVUT, 2005. 75 s.[14] Mach, P., Skočil, V., Urbánek, J. Montáž v elektronice, pouzdření aktivních součástek, plošné spoje. Praha: Vydavatelství ČVUT, 2001. 440 s.[15] Škeřík, J. Technický receptář. 660 receptur pro kutily a profesionály. Praha: FCC Public, 1999. 285 s.[16] Petruzella, F.D., Lab Manual for Programmable Logic Controllers with LogixPro PLC Simulator. 3rd ed. Boston: McGraw-Hill, 2005. p. 193.
Požadavky
Vzhledem k blokové formě výuky je povinná účast na obou blocích. Semináře k předmětu jsou nepovinné, avšak doporučené. Předmět je zakončen klasifikovaným zápočtem. Studenti budou hodnoceni bodově v průběhu celého semestru formou dvou testů a také za odevzdání technické dokumentace, kterou vytvoří na základě poznatků z jednotlivých blokových cvičení. Testy budou obsahovat jeden početní příklad, a pět otázek s žádnou až pěti správnými odpověďmi. Správná odpověď je taková, kde jsou vyčerpány právě všechny správné odpovědi případně i možnost, že není žádná odpověď správná. Každá otázka je hodnocena 3 body. Otázky budou zaměřeny na všeobecné znalosti z oblasti fyziky, lékařské techniky a elektrotechniky a látky probrané na seminářích a cvičeních. Početní příklad bude zaměřen na aplikace základních zákonů v elektrotechnice v praktických aplikacích. Hodnocení příkladu 5 bodů za postup a 10 bodů za výsledek, tj. celkem 15 bodů. Celkem tedy za test 30 bodů, celkem za semestr 60 bodů. Technická dokumentace bude obsahovat popis realizované úlohy, kterou studenti vytvoří v rámci předmětu. Práce bude obsahovat všechny podklady pro replikaci daného postupu tak, jak je běžné v technické praxi. Práce bude celkem hodnocena 40 body. Hodnocení bude následující 0 - 10 bodů teoretická východiska a rešerše, 0 - 15 bodu metody řešení, dále 0/5 pět bodů za správné citace a použití literatury dle normy (včetně popisu obrázků apod.), 0/5 za korektní grafy, 0/5 bodů za korektní schémata. Rozsah práce v rozmezí 3 - 5 stran, šablona se styly ke stažení v sekci ostatní. Práci studenti odevzdají v tištěné podobě do 4.1.2013 v tištěné podobě. Pozdější odevzdání bude hodnoceno 0 body!Výsledná známka bude dána celkovým počtem získaných bodů za semestr.Je možná oprava jednoho testu, tj. že bodový zisk z jednoho testu bude anulován a nahrazen ziskem bodu z náhradního testu. Tento test bude obsahovat látku z celého semestru.
Garant
Roman Matějka