Předmět Funkční anatomie II. (17BZFA2)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 17BZFA2 - Funkční anatomie II., Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Cílem předmětu je studentům podat ucelený přehled týkající se vztahů mezi stavbou, funkcí a možnostmi klinického vyšetření lidského organismu.Výuka předmětu je zaměřena výrazně topograficky a akcentuje praktické vyhledávání a projekci orgánů a nervově cévních svazků. Hlavní důraz je kladen na uložení a vztahy životně důležitých struktur, se kterými přichází do styku pracovník orientovaný na poskytnutí první pomoci.
Literatura
[1] Funční anatomie, Dylevský, I., Grada 2012.[2] Obecná kineziologie, Dylevský, I., Grada 2012.[3] Speciální kineziologie, Dylevský, I., Grada 2012.[4] Atlas fyziologie člověka, Silbernagel, S., Despopoulos, A. Grada 2012.[5] Základy lékařské fyziologie, Langmeier, M. a kol., Grada 2012.
Požadavky
Zápočet: absolvování 80% realizovaných praktických cvičení (např. u 10 cvičení 8 cvičení), a základní znalosti prokázané testy. Minimum pro udělení absolutoria z testu je 50% správných odpovědí. Pro udělení zápočtu je minimem 60% ze všech testů realizovaných v daném předmětu. Tj. posluchač musí absolvovat i testy týdne, ve kterém absentoval na cvičení. Průběžné testy se píší jenom jednou, tj. bez možnosti opravy. O zápočtu, náhradě testů apod. rozhoduje vyučující praktických cvičení. Udělení zápočtu je podmínkou pro připuštění ke zkoušce. Jakékoliv výjimky povoluje pouze garant oboru.Zkouška: písemné prokázání získaných znalostí testem - 30 otázek s pouze jednou správnou odpovědí. K úspěšnému absolvování zkoušky je potřeba získat minimálně 80% bodů u všech třech termínů - 1. termín (řádný termín), 2. termín (1. opravný termín), 3. termín (2. opravný termín).Upozornění: interval mezi řádnou a opravnou zkouškou nebo opravnými zkouškami musí být minimálně sedmidenní. Bez získání zápočtu není možné zkoušku absolvovat!
Garant
Ivan Dylevský
Vyučující
Ivan Dylevský