Předmět Práce s informačními zdroji a metodologie výzkumu (17KMSPIZ)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 17KMSPIZ - Práce s informačními zdroji a metodologie výzkumu, Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Literatura
[1] Sgall, P., Panevová, J.: Jak psát a jak nepsat česky. (1. vydání). Karolinum, 2004.[2] Šifner, F.: Jak psát odbornou práci a diplomovou práci zvláště. UK Praha, 2004.[3] Umberto, Eco (Překlad: Seidl, I.): Jak napsat diplomovou práci. (1. vydání). Votobia 1997.[4] Liška, V.: DOCTORANDUS (průvodce budoucích Ph.D.). Praha, Profesional Publishing 2004.[5] Greenhalgh, T.: Jak pracovat s vědeckou publikací. Základy medicíny založené nadůkazu. Praha, Grada 2003.[6] Gustavii B.: How to Write and Illustrate a Scientific Paper. Cambridge University Press, Cambridge, 2003.[7] Jordan R. R.: Academic Writing Course - New Edition. Nelson, Walton-on-Thames, 2002.
Požadavky
Klasifikovaný zápočet bude udělen po splnění následujících kritérií: (1) Zpracování všech požadovaných příprav podle zadání přednášejících;(2) Dostatečná účast na cvičeních - povoleny jsou dvě řádně omluvené absence na cvičeních. Student je povinen se na cvičení předem připravit; nesplnění této podmínky může vést k vyloučení studenta z daného cvičení a je považováno za neomluvenou absenci; (3) Úspěšné absolvování průběžných testů - počet průběžných testů bude záviset na nutnosti procvičit probíranou látku, tj. je závislý na přístupu studentů ke cvičením, jejich přípravě na cvičení a jejich předchozích i v průběhu výuky získaných znalostí a praktických zkušeností. Hodnocení bude pouze uspěl(a) nebo neuspěl(a).
Klasifikace zápočtu bude mít písemnou a ústní část. Písemná část bude provedena formou testu, který bude mít dvě části: otázky a část odborného textu, se kterým bude student pracovat. Počet otázek je 5 až 15. Některé otázky mohou mít větší váhu při hodnocení než ostatní, a to například ty, které zahrnují početní úlohu či vyžadují komplexní přístup k řešení. Hodnocení bude odpovídat procentuální úspěšnosti přesně podle platné klasifikační stupnice. V případě, že výsledky písemné části jsou dostačující pro klasifikaci, může být od ústní části klasifikovaného zápočtu ustoupeno. Po absolvování ústní části bude stanovena výsledná známka jako průměr známky z písemného testu a ústního projevu. Je-li výsledek kterékoliv části hodnocen stupněm F, je i výsledek klasifikovaného zápočtu automaticky F a neuplatňuje se předchozí pravidlo o výpočtu průměru. Okruhy k závěrečnému hodnocení: viz osnova přednášek, cvičení a anotace předmětu.
Garant
Karel Roubík
Vyučující
Karel Roubík