Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Lékařské přístroje a zařízení I (diagnostická technika) (17PBBLPZ1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 17PBBLPZ1 - Lékařské přístroje a zařízení I (diagnostická technika), Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Předmět si klade za cíl seznámit studenty s přehledem a kategorizací prostředků zdravotnické techniky, s patřičnou terminologií, s blokovými schématy významných diagnostických, elektrických, přístrojů a zařízení, včetně vysvětlení principu jejich funkcí, důležitými parametry těchto přístrojů a zařízení, specifikacemi jejich použití, možnými artefakty ovlivňující výstup a požadavky na bezpečnost. Vše v souvislosti s platnou legislativou a českými státními normani týkajícími se zdravotnických prostředků.

Literatura

[1] Hozman, J. a kol.: Praktika z biomedicínské a klinické techniky, Fakulta biomedicínského inženýrství, dotisk 1. vydání. Vydáno: duben 2009 (do doby vydání dotisku lze použít xerox). Povinná literatura.[2] Roubík, K., Rožánek, M., Grünes, R.: Praktika z biomedicínské a klinické techniky 4. Speciální senzorová a přístrojová technika. Fakulta biomedicínského inženýrství, 1. vydání. Vydáno: únor 2008 (do doby vydání dotisku lze použít xerox). Povinná literatura.[3] ROZMAN, J.: Elektronické přístroje v lékařství. Academia, Praha, 2006. ISBN 80-200-1308-3 (kniha v dostatečném počtu ve fakultní knihovně FBMI).[4] PENHAKER, M., TIEFENBACH, P., IMRAMOVSKÝ, M., KOBZA, F.: Lékařské diagnostické přístroje - učební texty. VŠB - Technická univerzita Ostrava, Ostrava 2004 ISBN: 80-248-0751-3 (kniha v dostatečném počtu ve fakultní knihovně FBMI..[5] HRAZDÍRA, I., MORNSTEIN, V.: Lékařská biofyzika a přístrojová technika. Neptun, Brno, 2001, 2004 (kniha v dostatečném počtu ve fakultní knihovně FBMI).[6] VEJROSTA, V. Konstrukce zdravotnických elektrických přístrojů - aplikace požadavků mezinárodních a evropských norem. Praha: Česká společnost pro zdravotnickou techniku, 2001 (brožura v dostatečném počtu ve fakultní knihovně FBMI..[7] ČSN EN 60601-1 Zdravotnické elektrické přístroje Část 1:Všeobecné požadavky na bezpečnost. Praha: Český normalizační institut, 1993 (norma dostupná ve FK FBMI).

Požadavky

Zápočet:1.Povinná účast na všech cvičeních dle harmonogramu. Neúčast je možná pouze z vážných důvodů (nemoc, svatba, pohřeb, péče o těžce nemocného člena rodiny apod. - vše doloženo).2. Zpracované výsledky měření v podobě protokolů. Vyžadovány 4 protokoly (2b. za protokol) 3. Zápočtové testy - celkem 2 testy během semestru (test vždy 8 otázek, každá za 1 bod ). Celkem lze za semestr získat 24 bodů, minimální počet pro získání zápočtu je 16 bodů.Zkouška:1.Bez získání zápočtu a zápisu zápočtu do KOSu není možné realizovat zkoušku.2.Zkouška je tvořena písemným testem a ústní částí. Klasifikace dle stupnice ECTS.

Garant

Karel Roubík

Vyučující

Petr Kudrna, Martin Rožánek, Richard Grünes, Karel Roubík