Předmět Speciální přístrojová technika v anesteziologii a resuscitační péči (17PBBSPT)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 17PBBSPT - Speciální přístrojová technika v anesteziologii a resuscitační péči, Fakulta biomedicínského inženýrství, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Cílem předmětu je seznámit studenty se základním přístrojovým vybavením jednotek intenzivní péče a anesteziologicko-resuscitačních oddělení nemocnic. Jedná se o přístroje podporu životních funkcí, zejména ventilace, dále o monitory fyziologických veličin, anesteziologické přístroje a jejich části a další vybavení.
Literatura
[1] Pachl J., Roubík K.: Základy anesteziologie a resuscitační péče dospělých i dětí. Karolinum, Praha, 2003.[2] Roubík, K.: Nekonvenční režimy umělé plicní ventilace. Technická univerzita v Košicích (Edícia vedeckej a odbornej literatúry - Strojnícka fakulta), Košice, 2006.[3] Roubík, K.: Fyzikální chemie pro biomedicínské inženýrství. Skriptum ČVUT. Vydavatelství ČVUT v Praze, Praha, 2007.[4] West, J. B.: Respiratory Physiology: The Essentials. (7th Edition). Lippincott Williams & Wilkins, 2004.[5] Davis, P. D., Kenny, G. N. C: Basic Physics and Measurement in Anaesthesia. (5th ed.), Butterworth-Heinemann, 2003.
Požadavky
Podmínky zápočtu:1. Aktivní účast na všech cvičeních včetně domácí přípravy; absenci na cvičení ze závažných důvodů je možné omluvit u cvičícího úlohy, který určí způsob náhrady. 2. Odevzdání všech úkolů ze cvičení dle požadavku cvičících.Podmínky zkoušky:Zkouška má písemnou formu. Otázky jsou z obsahu přednášek a cvičení (téma nemusí být plně pokryto v doporučené literatuře!) včetně zadaného samostatného studia a domácí přípravy. Není dovoleno při zkoušce používat literaturu ani jinou nápovědu. Podmínkou započtení bodů ze zkoušky do celkového hodnocení z předmětu je zisk alespoň 40 bodů ze zkoušky. U studentů se předpokládá znalost matematiky, fyziky, fyzikální chemie, anatomie a fyziologie v rozsahu prvních pěti semestrů oboru BMT. Podíl bodů ze semestru a zkoušky na celkovém hodnocení (max. 100 bodů):Semestrální test: 20 bodů, závěrečná zkouška: 80 bodů.
Garant
Karel Roubík
Vyučující
Jakub Ráfl, Karel Roubík