Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Matematické modely v ekonomii (11Y1MM)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu 11Y1MM - Matematické modely v ekonomii, Fakulta dopravní, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Cílem předmětu je seznámit studenty s vybranými úlohami matematického programování, s teoretickými postupy při řešení jednotlivých úloh a jejich programovým zpracováním. Výstupem předmětu bude schopnost (programového) řešení základních úloh z oblasti teorie front, teorie grafů a obecné optimalizace, a to jak úloh o volném, tak i vázaném extrému.

Literatura

D. P. Bertsekas: Netvork optimization - continuous and discrete models. Athena Scientific, 1998Gary Chartrand: Introductory graph theory. Dover publications, Inc. New York, 1985

Požadavky

Pravděpodobnost, základy algebry a matematické analýzy.

Garant

Ivan Nagy

Vyučující

Ivan Nagy