Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Integrace Služeb Softwarových Systémů (A4M36ISS)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu A4M36ISS - Integrace Služeb Softwarových Systémů, Fakulta elektrotechnická, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Účelem je seznámit posluchače s projekty JBoss Fuse, JBoss SwitchYard a dalšími, a demonstovat na nich řešení problémů z oblasti integrace heterogenních systémů.Studenti se seznámí s pojmy jako jsou* Architektura orientovaná na služby (SOA)* Podniková sběrnice služeb (ESB)* Architektura řízená událostmi (EDA)* Service Component Architecture (SCA)* Mikroslužby

Literatura

Literatura a reference:* Beginning Java EE 6 with GlassFish 3, Antonio Goncalves, Apress* Java EE 7 Essentials, Arun Gupta, O'Reilly* The Java EE 6 Tutorial, 4th Edition, Eric Jendroc et al. Addison-Wesley* http://docs.oracle.com/javaee/6/tutorial/doc/Povinná literatura: Předmět studentům nabídne materiály které budou vypracované ke kurzu. Materiály a detaily budou postupně přidány zde: https://developer.jboss.org/wiki/SystemIntegrationWithJBoss a dále pak na courseware fakulty https://cw.fel.cvut.cz Doporučená literatura:* Richard S. Hall, Karl Pauls, Stuart McCulloch, David Savage: OSGi in Action* Craig Walls: Spring in Action* Holly Cummins, Timothy Ward: Enterprise OSGi in Action* Claus Ibsen, Jonathan Anstey: Camel in Action* Scott Cranton, Jakub Korab: Apache Camel Developer's Cookbook* Mark Little, Jon Maron: Java Transaction Processing: Design and Implementation* Thomas Erl: Next Generation SOA: A Concise Introduction to Service Technology & Service-Orientation* Gregor Hohpe, Bobby Woolf: Enterprise Integration Patterns: Designing, Building, and Deploying Messaging Solutions* InfoQ eMag: Microservices

Požadavky

Student musí být seznámen s Enterprise Java technologií (Java EE) a být schopen vytvořit jednoduchou aplikaci a tu nasadit na webový server, dále by měl mít znalosti objektově-orientovaného návrhu a mít základní přehled softwarových architekturách, měl by znát práci s relační databází. Tyto znalosti může získat v bakalářských předmětech OI nebo STM, či nastudováním běžné literatury o Java EE (i starších verzích), objektovém návrhu a návrhových vzorech.

Garant

Tomáš Černý

Vyučující

Jiří Pechanec