Předmět Seminář pro OP II. (ZEZ27Z)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu ZEZ27Z - Seminář pro OP II., Fakulta životního prostředí, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Hlavním cílem předmětu je seznámit studenty se způsobem zpracování diplomových prací a usnadnit jim výběr tématu a zpracování práce. Na seminářích kromě stidentů zároveň vystupují externí odborníci s aktuálními informacemi a tématy, které se týkají problematiky aplikované ekologie. Prostor je dán rovněž studentům z jiných oborů a doktorandům, kteří referují o přípravě svých diplomových a doktorandských prací.
Osnova
PřednáškaPokyny k zpracování diplomových pracíNabídky témat diplomových prací - katedryPráce s literaturou, elektronické informační zdrojePříprava prezentace a obhajoby DPPrezentace studentůPrezentace studentůpokyny k zpracování DP, nabídka témat diplomových prací katedry ekologiepráce s literaturou, elektronické informační zdroje, příprava prezentace a obhajoby DPreferáty externistů, diplomantů referáty externistů, diplomantů referáty externistů, diplomantů referáty externistů, diplomantů Cvičení
Získané způsobilosti
Znalosti:Získá přehled o databázích a softwarech, které slouží k vyhledávání a třídění vědecké literatury. Jsou seznámeni jakým způsobem sestavit vědecký text a prezentovat vlastní poznatky.Dovednosti:Student je schopen pracovat s vědeckou a odbornou literaturou, dokáže vyhledávat a třídit informace, zpracovávat je do ucelené podoby a kriticky hodnotit.Kompetence - komunikace:žádná
Literatura
ZákladníJazyk výuky: ČeštinaNařízení děkana 01/2009 - metodické pokyny pro zpracování diplomové práce.DoporučenáJazyk výuky: ČeštinaMEŠKO D., KATUŠČÁK D., FINDRA J., 2006 Akademická příručka. Martin, Osveta, ISBN 8080632197, 481 s.
Požadavky
žádné
Garant
Ing. Jan Douda, Ph.D.