Předmět Informační management - PRN (EIEA2E)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu EIEA2E - Informační management - PRN, Provozně ekonomická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Osnova
PřednáškaICT management a jeho vztah k informační a business strategii podnikuŽivotní cyklus ICT projektu z pohledu manažeraProcesní řízení ICT projektů, manažerská dokumentace, úkony potřebné pro zahájení a uzavření projektuPojem business a workflow procesu a procesního modeluModelování procesů pomocí BPMNTechniky získávání znalostí ze zadání, vedení interview při sestavování a validaci procesního modeluObjektově orientované procesní diagramyPojmy a vazby v modelu konceptuálních objektůValidace a transformace konceptuálního modeluÚloha CASE a CAME nástrojů při konzultační a analytické práciMěření - projektové metrikyKvalita a vyspělost ICTCvičeníúvod do předmětu, zadání projektůúvod do modelovacích nástrojůprocvičování procesního modelování, konzultace semestrálních projektůprocvičování generování projektové dokumentace z CASE nástroje, konzultace semestrálních projektůprocvičování procesního simulátoru, konzultace semestrálních projektůprezentace studentských projektů
Získané způsobilosti
Znalosti:Absolvent má široké teoretické znalosti použití technik managementu a softwarového inženýrství pro řízení softwarových projektů. Absolvent je schopen vyjádřit analyzovaný problém a vysvětlit ho pomocí standardů softwarového inženýrství.Dovednosti:Absolvent dovede objektivně posoudit vhodnost softwarového projektu. Je schopen aplikovat svoj znalosti a dokáže sofwarový projekt připravit a řídit. Obecně předmět přispívá k dovednost kritického přesného myšlení a menší závislosti na jednotlivých produktech konkrétních softwarových firem.Kompetence - komunikace:Absolventi jsou schopni argumentovat a komunikovat v týmech složených z různých profesí - CIO manažeři IT, specialisté z problémové oblasti nasazení databázových a znalostních systémů, softwaroví inženýři a programátoři. Jsou schopni objektivně a kriticky posoudit naplnění požadavky na budovaný systém, demonstrovat a ukázat přednosti a nedostatky nabízených řešení.Kompetence - úsudek:Absolventi jsou kompetentní k přesné formulaci zadání na softwarové projekty a objektivní kontrole splnění těchto požadavků. Získají schopnost kritického myšlení a schopnost použití inženýrských metod pro schopnost výběru optimálního vývojového prostředí podle potřeb zadání.
Literatura
ZákladníMerunka V. Objektové modelování, ISBN 978-80-87197-04-2, Alfa 2008Merunka V., Carda A., Polák J. Umění systémového návrhu, Grada 2004, ISBN 80-247-0424-2DoporučenáMerunka, Pergl, Pícka ICT Management, ČZU Praha 2005Merunka V. Datové modelování, ISBN 80-86851-54-0, Alfa 2007.Hall J. Accounting Information Systems, Thomson 2004, ISBN 0-324-20267-9Ambler S. Process Patterns - Building Large-scale Systems Using Object Technology, Cambridge University Press/Sig Books 1998, ISBN 0-521-64568-9Taylor, David A. Business Engineering with Object Technology, John Wiley 1995 ISBN 0471045217
Požadavky
žádné
Garant
doc. Ing. Vojtěch Merunka, Ph.D.