Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Filozofie procesu a její vztah k estet. (UEU / FPVE)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UEU / FPVE - Filozofie procesu a její vztah k estet., Filozofická fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Uvedení do základních otázek filozofie procesu2. Alfred North Whitehead a jeho filozofická metoda3 Alfred North whitehead a problematika estetického prožitku4. Alfred North Whitehead a jeho úvahy o umění5. Henri Bergson a jeho filozofická metoda6. Henri Bergson a jeho úvahy o estetickém prožitku7. Henri Bergson a jeho úvahy o umění8. Samuel Alexander a jeho filozofická metoda9. Samuel Alexander a jeho úvahy o estetickém prožitku10. Samuel Alexander a jeho úvahy o umění.11. Pozdější koncepce filosofie procesu a umění I.: Andrew Paul Ushenko12. Pozdější koncepce filosofie procesu a umění II.: Susan Langerová13. Pozdější koncepce filosofie procesu a umění III.: Charles Hartshorne14. Pozdější koncepce filosofie procesu a umění IV.: John B. Cobb

Literatura

WHITEHEAD, Alfred N. Adventures of Ideas. Cambridge: Cambridge University Press, 1947. ALEXANDER, Samuel. Art and Material. Manchester: University Press, 1925. USHENKO, Andrew P. Dynamics of Art. Bloomington: Indiana University Press, 1953. LANGER, Susanne K. Feeling and Form. New York: Charles Scribner s Sons, 1953. BERGSON, Henri. Myšlení a pohyb. Praha: Mladá fronta, 2003. HARTSHORNE, Charles. The Logic of Perfection. LaSalle, Il.: Open Court, 1962. COBB, John B. Toward Clarity in Aesthetics. Philosophy and Phenomenology 18 (1957), s. 169 - 89. HARTSHORNE, Charles. A Natural Theology for Our Time. LaSalle, Il: Open Court, 1967. SHERBURNE Donald W. A Whiteheadian Aesthetic. New Haven, CN: Yale University Press, 1961. HARTSHORNE, Charles. Creative Synthesis and Philosophic Method. LaSalle, Il.: Open Court, 1970. BERGSON, Henri. Duševní energie. Praha: Vyšehrad, 2002. LANGER, Susan. Problems of Art. New York: Charles Scribner s Sons, 1957. SZATHMARY, Arthur. The Aesthetic Theory of Bergson, Harward Cambridge: University Press, 1937. SCHILPP, Paul A. (ed.). The Library of Living Philosophers. Vol. 3, The Philosophy of Alfred North Whitehead. Evanston, Il: Northwestern University Press, 1941. BERGSON, Henri. Vývoj tvořivý. Praha: Jan Laichter. 1919. SHAVIRO, Steven. Without Criteria: Kant, Whitehead, Deleuze, and Aesthetics. Cambridge, MA: MIT Press, 2009.

Požadavky

Základní znalost anglického jazyka.

Garant

Mgr. Martin Kaplický, Ph.D.