Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Rituály životního cyklu na českém venk. (UHE / VP114)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UHE / VP114 - Rituály životního cyklu na českém venk., Filozofická fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Úvod2. Teorie přechodových rituálů a její představitelé3. Narození a křest4. Kmotrovství5. Svobodné matky a nemanželské děti6. Mrtvé dítě7. Rituály mezi dětstvím a dospělostí8. Zásnuby9. Svatba10. Smrt a pohřeb11. Ovdovění a osiření12. Revenanti a posmrtný život13. Závěrečná přednáška

Získané způsobilosti

Přehled o průběhu životního cyklu a příslušných rituálech a festivitách v české venkovské společnosti.

Literatura

SKUPNIK, Jaroslav:. Antropologie příbuzenství. Příbuzenství, manželství a rodina v kulturněantropologické perspektivě. Praha, 2010. MITTERAUER, Michael:. Historische Verwandtschaftsforschung. Böhlau-Köln-Wiemar, 2013. NAVRÁTILOVÁ, Alexandra:. Namlouvání a svatba v české lidové kultuře. Praha, 2012. NAVRÁTILOVÁ, Alexandra:. Narození a smrt v české lidové kultuře. Praha, 2004. GOODY, Jack:. The Development of the Family and Marriage in Europe. Cambridge, 1983.

Požadavky

aktivní účast a diskuze během přednášek

Garant

PhDr. Markéta Skořepová, Ph.D.

Vyučující

PhDr. Markéta Skořepová, Ph.D.