Předmět Filosofická propedeutika a logika I (KSV / FP1X)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSV / FP1X - Filosofická propedeutika a logika I, Pedagogická fakulta, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Změna obsahu vyhrazena1. Co je filosofie, 2. Filosofické otázky, 3. Rozdělení filosofie, 4. Filosofie a světový názor, 5. Mýtus, filosofie, náboženství, 6. Logika a teorie vědy, 7. Základní kategorie logiky 8. Filosofie bytí, 9. Metafyzika a ontologie, 10. Metoda a metodologie, 11. Doxa a epistémé, 12. Gnoseologie, 13. Pravda v dějinách filosofie.
Získané způsobilosti
Student se orientuje v základních metodách a kategoriích filosofického myšlení, kriticky komentuje filosofické texty z dějin filosofie.
Literatura
Benyovszky, L.:. Filosofická propedeutika, 1. a 2. díl. Sofis, Praha. 2001. Blecha,I. Filosofie. Základní problémy. FIN, Olomouc. 1998. Jaspers, K. Úvod do filosofie. Praha. 1992. Jiří Fuchs. Úvod do filosofie. 1. Filosofická logika, Krystal, Praha 1993. Praha, 1993. Michálek, J.:. Co je filozofie?. Praha, 1995. Heidegger, M.:. Co je metafyzika? OIKOYMENH, Praha 1993. J.Peregrin. Logika ve filosofii, filosofie v logice:( historický úvod do analytické filosofie.) Herrmann a synové. 1992. Hans Joachim Störig:. Malé dějiny filozofie. Kostelní Vydří, 2007. Anzenbacher, A.:. Úvod do filosofie. Praha, Portál, 2004. ISBN 80-7178-804-X.Popelová, J.:. Zrození filosofie. Mladá fronta, Praha 1977.
Požadavky
Vypracování seminární práce.
Garant
PhDr. Helena Pavličíková, CSc.Mgr. Jan Staněk, Ph.D.
Vyučující
PhDr. Helena Pavličíková, CSc.Mgr. Jan Staněk, Ph.D.