Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Motorová vozidla I (MOVOZI)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu MOVOZI - Motorová vozidla I, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita v Brně (MENDELU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1.Koncepční uspořádání hnacího ústrojí dopravních motorových vozidel. (dotace 2/2) a.Osobnmí,nákladní automobily, přípojná vozidla.b.Předpisy a normy pro motorová vozidla.2.Třecí spojky (dotace 2/2) a.Konstgrukce a výpočet spojek.b.Lamelové, odstředivé a hydrodynamické spojky.3.Ústrojí pro přenos síly- převodovky. (dotace 8/8) a.Určení rozsahu rychlostních stupňů.b.Stupňové převodovky, řadící a zajišťovací zařízení.c.Převodovky pro osobní a nákladní automobily.4.Ústrojí pro přenos hnací síly. (dotace 8/8) a.Hnací hřídele a klouby.b.Poloautomatické a automatické převodovky vozidel.c.Hydrodynamické převody.5.Ústrojí pro přenos hnací síly - rozvodovky. (dotace 4/4) a.Rozvodovky.b.Diferenciály, samosvorné diferenciály.c.Koncové převody.6.Karoserie a ergonomie. (dotace 4/4) a.Pracoviště obluhy z hlediska ergonomie.b.Hlučnost, vibrace.

Získané způsobilosti

Všeobecné kompetence: -schopnost aplikace znalosti v praxi-schopnost řešit problémy-schopnost samostatné práce-základní profesní znalostiOborově specifické kompetence: -Dovednost analyzovat technické parametry motorových vozidel.-Schopnost posuzovat ekonomiku provozu motorových vozidel.-Schopnost samostatné orientace v užitných hodnotách jednotlivých typů motorových vozidel.-Znalost konstrukce funkčních částí ústrojí pro přenos hnací síly.

Literatura

TypAutorNázevMísto vydáníNakladatelRokISBNZBAUER, F. -- SEDLÁK, P. -- ŠMERDA, T.TraktoryV BrněMendelova zemědělská a lesnická univerzita200680-86726-15-0ZSTOLL, H.Fahrwerktechnik.WurzburgWurzburg2006ZSYROVÝ, O. a kol.Doprava v zemědělstvíPrahaProfi Press2008978-80-86726-30-4DJan Z.-Ždánský,B.:, Automobily 1, Podvozky, Brno: Avid s.r.o., 2000DJan Z.-Ždánský,B.:, Automobily 2, Převody, Brno: Avid s.r.o., 2000DVlk F.:, Dynamika motorových vozidel , Brno: nakladatelství a vydavatelství Vlk, 2000DVlk F.:, Karosérie motorových vozidel , Brno: nakladatelství a vydavatelství Vlk, 2000DVlk F.:, Převodová ústrojí motorových vozidel , Brno: nakladatelství a vydavatelství Vlk, 2000

Požadavky

Povinná účast na cvičení. Napsání zápočtového testu minimálně na 70 %.Odevzdání a obhajoba protokolů zadaných během semestru. Závěrečná zkouška písemná a ústní, doba trvání celkem 50 min.Písemná zkouška, výpočet zadaných příkladů. Pro splnění požadavků min. 70 bodů ze 100 možných. Celkové hodnocení, součet bodů z písemné a ústní části minimálně na 65 %.

Garant

prof. Ing. František Bauer, CSc.

Vyučující

prof. Ing. František Bauer, CSc.doc. Ing. Jiří Čupera, Ph.D.Ing. Michal JuklIng. Adam Polcar, Ph.D.doc. Ing. Pavel Sedlák, CSc.Ing. Antonín SkřivánekIng. Dušan Slimařík