Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Trávníkářství (TRAV)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu TRAV - Trávníkářství, Agronomická fakulta, Mendelova univerzita v Brně (MENDELU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1.Trávníkové druhy (dotace 4/4) a.Zvláštnosti biologie travního drnub.Charakteristika vhodných trávníkových druhůc.Rozbor odrůdové skladbyd.Identifikace osiva a rozlišovacích znaků trávníkových druhů s využitím stereomikroskopu2.Základy tvorby trávníkových směsí (dotace 4/2) a.Třídy, kategorie a druhy trávníků (RSM systém)b.Zpracování návrhu směsí pro trávníky3.Zakládání trávníků (dotace 2/4) a.Postup zakládání trávníkůb.Substráty, zeminy a kondicionéryc.Automatické závlahové systémy4.Caespestechnika hřišťových trávníků (dotace 4/4) a.Plán založení a ošetřování trávníkůb.Aerifikace; vertikutacec.Kosení, výživa a hnojení5.Plevele trávníků a jejich regulace (dotace 2/0)6.Choroby a škůdci trávníků (dotace 2/0)7.Metody hodnocení trávníků (dotace 0/4) a.Laboratorní hodnocení trávníkových substrátů (hydraulická vodivost, smyková pevnost, odolnost vůči erozi, zrnitostní složení)b.Terénní hodnocení trávníků (infiltrační schopnost, druhová skladba, výskyt chorob, mocnost plsti)c.Hodnocení kořenové soustavy trávníků s využitím přístroje WinRhizo8.Specifika fotbalových trávníků - konstrukce ploch; zakládání a ošetřování trávníků (dotace 2/3)9.Specifika golfových trávníků - zásady golfové hry; uspořádání golfového areálu a jejich zakládání a ošetřování (dotace 2/3)10.Okrasné trávníky (dotace 2/2)11.Speciální druhy trávníků (dotace 2/2) a.Kobercové trávníky. Trávníkové rohože. Střešní ozelenění12.Druhově bohatá luční společenstva (dotace 2/0)13.Krajinné trávníky (dotace 2/2)Výstupy předmětu:Všeobecné kompetence: -kapacita k učení se-schopnost aplikace znalosti v praxi-schopnost organizace a plánování-schopnost rozhodovat-schopnost řešit problémy-schopnost samostatné práce-týmová práceOborově specifické kompetence: -Navrhnout optimální složení travních směsek-Schopnost navrhnout systém produkce pícnin-Schopnost zakládat a udržovat trávníky v požadovaném stavu.-Stanovení ednotlivých druhů trav a jetelovin.-Znalost managementu jednotlvých jetelovin

Získané způsobilosti

Všeobecné kompetence: -kapacita k učení se-schopnost aplikace znalosti v praxi-schopnost organizace a plánování-schopnost rozhodovat-schopnost řešit problémy-schopnost samostatné práce-týmová práceOborově specifické kompetence: -Navrhnout optimální složení travních směsek-Schopnost navrhnout systém produkce pícnin-Schopnost zakládat a udržovat trávníky v požadovaném stavu.-Stanovení ednotlivých druhů trav a jetelovin.-Znalost managementu jednotlvých jetelovin

Literatura

TypAutorNázevMísto vydáníNakladatelRokISBNZSKLÁDANKA, J. -- VRZALOVÁ, J. -- VYSKOČIL, I.Trávníkářství - multimediální učební textyonlineDHRABĚ, F. a kol.Trávníky pro zahradu, krajinu a sportOlomoucVydavatelství Ing. Petr Baštan2009978-80-87091-07-4DHrabě, F. et al., Trávy a trávníky (co o nich ještě nevíte), Olomouc: Ing. Petr Baštan, 2003.

Požadavky

Podmínkou ukončení předmětu bude účast na cvičení (20% z celkové známky), vypracování projektu zakládání trávníku (15% z celkové známky) a vypracování projektu ošetřování fotbalového trávníku (15% z celkové známky). Předmět bude zakončen ústní zkouškou (50% z celkové známky).

Garant

Ing. Pavel Knot, Ph.D.

Vyučující

doc. Ing. Stanislav Hejduk, Ph.D.Ing. Pavel Knot, Ph.D.Ing. Michal Kvasnovskýdoc. Ing. Jiří Skládanka, Ph.D.