Předmět Světový jazyk - Španělština 1 (SVS1)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu SVS1 - Světový jazyk - Španělština 1, Provozně ekonomická fakulta, Mendelova univerzita v Brně (MENDELU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1.Unidad 1 (dotace 0/2) a.opakování gramatiky úrovně A1, slovesa typu gustar, slovesa se zvratnými zájmeny; každodenní aktivity, denní režim, nepravidelná slovesa v přítomném čase2.Unidad 1 (dotace 0/2) a.minulý čas prostý, pravidelná a nepravidelná slovesa, každodenní aktivity, španělské obyčeje, shrnutí lekce 13.Unidad 2 (dotace 0/2) a.tázací zájmena a příslovce, minulý čas prostý, biografie4.Unidad 2 (dotace 0/2) a.číslovky, datum, slovní zásoba týkající se geografie, shrnutí lekce 25.Unidad 3 (dotace 0/2) a.slovesa ser a estar, jejich použití, předpřítomný čas, nepravidelná slovesa, rodina6.Unidad 3 (dotace 0/2) a.použití předpřítomného a minulého prostého času, vazby hay que, (no) se puede, přízvuk, přídavná jména pro popis vlastností a nálad, shrnutí lekce 37.Unidad 4 (dotace 0/2) a.opakování vazeb typu "se puede", budoucí čas prostý, pravidla přízvuku8.Unidad 4 (dotace 0/2) a.první podmínková věta, podmiňovací způsob, bydlení9.Unidad 4 (dotace 0/2) a.přímý a nepřímý předmět u osobních zájmen, bydlení, shrnutí lekce 410.Unidad 5 (dotace 0/2) a.souminulý čas, dopravní prostředky, cestování, ustálené výrazy pro určení času/místa11.Unidad 5 (dotace 0/2) a.souminulý čas, komparativ a superlativ přídavných jmen, superlativ absolutní, předložky místní, vysvětlování cesty, shrnutí lekce 512.Opakování (dotace 0/2) a.opakování, člen, předložky, minulé časy13.Souhrnné opakování (dotace 0/0) a.souhrnné opakování klíčových gramatických jevů a slovní zásoby z lekcí 1-514.Souhrnný test (dotace 0/2) a.souhrnný test ověřující znalost gramatiky a slovní zásoby z lekcí 1-5
Získané způsobilosti
Všeobecné kompetence: -pochopení kultur a zvyků v jiných zemích-schopnost práce v mezinárodním kontextu-základní všeobecné znalosti-znalost druhého jazykaOborově specifické kompetence: -Student je schopen porozumět středně pokročilým textům v cizím jazyce a sestavovat je.-Student ovládá středně pokročilou slovní zásobu a fráze v cizím jazyce.-Student rozumí středně pokročilým gramatickým strukturám cizího jazyka.-Student se dokáže účastnit interakcí v cizím jazyce.-Student si umí vyžádat detailní informace v cizím jazyce a také je předat.-Student umí napsat krátký dopis či e-mail v cizím jazyce.
Literatura
TypAutorNázevMísto vydáníNakladatelRokISBNZSARDINERO FRANCO, C. -- RODERO DÍEZ, I. -- CASTRO VIUDEZ, F.Español en marcha 2 - libro de alumnoEspañaSgel2008ZSARDINERO, C. -- RODERO, I. -- CASTRO, F.Español en marcha 2 - cuaderno de ejerciciosEspañaSgel2008DGUZMÁN, M. -- LÓPEZ, J.Viva el vocabulario - Iniciación (A1-B1)Madriden Clave -ELE2007DMARTINEZ , P. -- CASTANEDA, A. -- RAYA, R.Gramática básica del estudiante de españolBarcelonaDifusión Ele2011978-84-8443-726-0
Požadavky
Student musí získat v průběžném hodnocení minimálně 70 bodů z maximálních 100 bodů, aby získal zápočet. V 5. a 10. týdnu semestru absolvuje student průběžný test tvořící 20 otázek, každý test má váhu 20% z celkového hodnocení, student může získat maximálně 20 bodů, minimálně 0 bodů. Ve 14. týdnu semestru absolvuje student závěrečný zápočtový test elektronickou formou skládající se z 60 otázek, váha testu je 60%, maximální počet získaných bodů je 60, minimální 0. Docházka do cvičení je povinná.
Garant
Mgr. Ludmila Horáková
Vyučující
Mgr. Eva BumbálkováMgr. Hana CrhonkováMgr. Ludmila HorákováMgr. Markéta Kocmánková