Předmět Harmonie I. (VH_05a)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu VH_05a - Harmonie I., Filozofická fakulta, Masarykova univerzita (MU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Student ovládne základní pravidla harmonizace basu a melodie s užitím kvintakordů. Mimo praktických dovedností - vypracování příkladů a jejich reprodukce na klavíru - je schopen využít získaných poznatků při analýze hudebního materiálu.
Osnova
kvintakordy a jejich obraty a jejich použití při harmonizacipravidla harmonizace basuharmonizace melodiepříklady - analýza
Literatura
KOFROŇ, Jaroslav. Učebnice harmonie. 10. upr. vyd. Praha: Editio Bärenreiter Praha, 2002. 178 s. ISBN 80-86385-14-0. info
Garant
Mgr. Vladimír Maňas, Ph.D.
Vyučující
Mgr. Marie Novotná, Ph.D.