Předmět Programy socialního rozvoje organizací (VPL434)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu VPL434 - Programy socialního rozvoje organizací, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita (MU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Cíl
Kurz dává odpověď na otázku Co je sociální rozvoj v pracovních organizacích a jak jej zabezpečovat?Kurz rozvíjí schopnost studentů reflektovat vzájemné ovlivňování strategie organizace a personální strategie, veřejné sociální politiky a sociální politiky v organizaci.Kurz rozvíjí schopnost studentů reflektovat problematiku nediskriminace v práci a rovných šancí.Kurz učí sestavit program řešení vybraného dílčího úkolu z oblasti sociálního rozvoje v organizaci.
Osnova
Řízení sociálního rozvoje v organizaciPráce a kvalita pracovního života I.Diskriminace v organizaciRovné pracovní příležitosti - gendrová nerovnostRovné pracovní příležitosti - zdravotní handicap jako sociálníaspekt nerovnosti na trhu práceHarmonizace práce a rodinyKvalita pracovního života v organizaci IIÚkoly personálního manažera v sociálním rozvoji.Zabezpečení lidských zdrojů.Komunikace.Pracovní hodnoceníPéče o zaměstnance
Literatura
Armstrong, M., 1999. Personální management. Praha: Grada Publishing. Pp. 177-192, 209-236, 847-872.Asklöf, C., Strandberg, H., Wenander, K. E. 2003. Proč a jak vypracovat plán rovnosti žen a mužů. Praha: MPSV. Str. 34-50.Barbieri, Paolo. Atypical employment and welfare regimes. EqualSoc policy paper, 2007, roč. 1.Bartáková, H. 2006. Postavení žen na trhu práce v České republice a v zemích Evropské Unie. In Sirovátka T. et al. Rodina, zaměstnání a sociální politika. Brno: ALBERT. od s. 203-231, 29 s.Eurofound (2007): Annual review of working conditions in the EU 2006–2007Green, Francis (2005). Demanding Work: The Paradox of Job Quality in the Affluent Economy. Princeton: Princeton University Press. Kapitola 1Gospel, Howard (2003). Quality of working life. A review of changes in work organisation, conditions of emloyment and work-life arrangements. Conditions of Work and Emloyment Series no. 1. ILO: GenevaHašková, H. a Linková, M.: Podmínky na trhu práce a jejich dopad na fungování rodiny In: Čermáková, M. a kol. 2002: Podmínky harmonizace práce a rodiny v České republice. Sociologický ústav AV ČR: Praha. Str. 27 – 57Koubek, J., 1995. Řízení lidských zdrojů. Praha: Management Press.Křížková, A., Pavlica, K. 2004. Management genderových vztahů: postavení žen a mužů v organizaci. Praha: Management Press. Str. 62-75.Národní plán podpory a integrace občanů se zdravotním postižením na období 2006 – 2009.Novosad, L. 1997. Některé aspekty socializace lidí se zdravotním postižením. Liberec: Technická univerzita.Plamínek, J., Fišer, R., 2005. Řízení podle kompetencí. Praha: Grada Publishing.Siebern-Thomas (2005). “Job Quality in European Labour Markets”. In Bazen, S., Lucifera, C., and Salverda, W. (eds.) (2005). Job quality and employer behaviour. Houndmills: Palgrave MacmillanMirela Velverde, Olga Tregaskis, Chris, Brewster (2000) Labor Flexibility and Firm Performance International Advances in Economic Research, roč. 6, č. 4Werther, W.B., Davis,K., Lidský faktor a personální management. Praha: Grada Publishing.
Garant
prof. PhDr. Tomáš Sirovátka, CSc.
Vyučující
Mgr. Blanka Plasová, PhD.Mgr. Ondřej Hora, Ph.D.PhDr. Imrich Vašečka, Ph.D.Mgr. Tereza PospíšilováMgr. Kristína VankováLucie Mořkovská, DiS.