Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Úvod do tajemství map a GIS (ZX404)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu ZX404 - Úvod do tajemství map a GIS, Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita (MU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Cílem předmětu je seznámit studenty jiných oborů než je geografie nebo kartografie s geografickými informačními systémy (GIS) a s možnostmi jejich využití v jiných oborech – včetně jejich vlastního.Po absolvování předmětu budou posluchači ovládat prostředí programů GIS a budou schopni provádět v nich nejčastější úlohy – např. provádět základní prostorové analýzy a tvořit základní typy map. Seznámí se i se základy pokročilých analýz v GIS.

Osnova

Základní ovládání programů GISNejčastější úlohy v GISTvorba různých druhů map – orientačních, statistických apod.Veřejně dostupné zdroje dat a jejich využití v GISPráce s daty z GPS3D vizualizace v GISZáklady prostorové statistikyTerénní modely – tvorba a využití v analýzách

Literatura

Manuály a cvičební materiály k programu ArcGIS.SLOCUM, Terry A. Thematic cartography and geographic visualization. 2nd ed. Upper Saddle River, N.J.: Pearson Prentice Hall, 2005. x, 518 s.,. ISBN 0-13-035123-7. infoTUČEK, Ján. Geografické informační systémy :principy a praxe. Vyd. 1. Praha: Computer Press, 1998. xiv., 364. ISBN 80-7226-091-X. info

Požadavky

KREDITY_MIN ( 20 ) && ! OBOR ( KART ) && ! OBOR ( GEOG ) && ! OBOR ( APGI ) && ! OBOR ( SGRR ) && ! OBOR ( APGE ) && ! OBOR ( FG ) && ! PROGRAM ( D - GR4 ) && (! Z8118 Tvorba tematických map ) && (! Z8818 Aplikovaná geoinformatika )Zájemce o předmět musí zvládát běžné práce na počítači a mít zájem o mapy a geografii.

Garant

RNDr. Vladimír Herber, CSc.

Vyučující

Mgr. Radim Štampach, Ph.D.