Předmět Čtení s porozuměním (KAA / CCSP)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KAA / CCSP - Čtení s porozuměním, Filozofická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Rozlišování a výběr vhodné strategie pro čtení. Odvozování významu neznámých slov z kontextu.2. Rychločtení ("skimming" a "scanning") v novinových textech.3. Detailní čtení faktografických textů, porozumění technickým instrukcím.4. Interpretace prózy a poezie.
Literatura
Maker, J., Lenier, M. Academic Reading with Active Critical Thinking. Belmont: Wadsworth Thomson, 1995. Grellet, F. Developing Reading Skills: a practical guide to reading comprehension exercises. Cambridge: CUP, 1991. Daiker, D. A., Fuller, M., Wallace, J. E. Literature: options for reading and writing. New York: Harper & Row, 1989.
Požadavky
1. Aktivní účast na cvičeních. 2. Vypracování zadaných úkolů.
Garant
Mgr. Eva Lorencovičová
Vyučující
Mgr. Eva Lorencovičová