Předmět Praktický jazyk 6 (KAA / FPRA6)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KAA / FPRA6 - Praktický jazyk 6, Filozofická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Kmenovou učebnicí pro frekventanty semináře bude Proficiency Masterclass (viz doporučená literatura). Během kurzu budou probrány lekce 3 - 4. Probíraná látka bude doplněna dalšími materiály poskytovanými vyučujícím předmětu. Hlavní doplňkovou literaturou pro samostudium bude učebnice Advanced Grammar in Use od M. Hewingse.
Získané způsobilosti
Student získává hlubší znalosti z gramatiky, syntaxe a slovní zásoby. Zdokonaluje dovednost mluveného i psaného projevu. Rozvíjí znalosti prvků formálních a neformálních sdělení a pěstuje dovednosti spojené s produkcí delších souvislých psaných textů včetně logické struktury argumentu. Student také zná nejdůležitější regionální varianty britské a irské angličtiny. Získané znalosti aplikuje v seminářích a v ústní prezentaci.Student harmonicky rozvíjí všechny jazykové dovednosti (poslech, čtení, psaní, mluvení).
Literatura
MARTINET, A. V., THOMSON, A. J. A Practical English Grammar. Exercises 1, 2. Oxford: OUP, 1991. HEWINGS, M. Advanced Grammar in Use. Cambridge: CUP, 2005. SPARLING, D. English or Czenglish?. Praha: SNP, 1989. SWAN, M. Practical English Usage. Oxford: Oxford University Press, 2005. GUDE, K., DUCKWORTH, M. Proficiency Masterclass. Oxford: Oxford University Press, 2002. HLADKÝ, J. Zrádná slova v angličtině. Praha: SPN, 1990.
Požadavky
1. Aktivní účast v seminářích (tolerovány jsou 2 absence)2. Příprava textů a úkolů zadaných v jednotlivých seminářích (předchozí neúčast na semináři nezakládá důvod k omluvě - student si sám zjišťuje, co bylo zadáno).3. Student vypracuje 2 seminární práce (v rozsahu 100 a 250 slov), které budou zadány s ohledem na látku probíranou v kmenové učebnici. 4. Předmět je zakončen zkouškou z předmětů FPRA4 - FPRA6, která bude mít písemnou a ústní část. Podmínkou pro ústní část je úspěšné zvládnutí písemné části min. 70 %. Obsah a forma ústní části budou upřesněny v úvodním semináři.
Garant
Mgr. Petr Kopecký, Ph.D.