Předmět Vývoj britské architektury (KAA / NVBA)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KAA / NVBA - Vývoj britské architektury, Filozofická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Students select topics for their presentations and learn the necessary terms.2. Anglo-Saxon architecture.3. Norman architecture, ecclesiastical and secular.4. Early and Decorated Gothic. Gothic castle.5. Perpendicular and Tudor Gothic.6. Elizabethan and Jacobean great houses. Inigo Jones.7. Sir Christopher Wren and James Gibbs. English Baroque.8. 18th-century Palladians. Domestic architecture.9. Neo-Classicism. Robert Adam.10. Regency architecture. Early and High Victorian architecture.11. Late Victorian and Edwardian architecture. The Arts and Crafts Movement.12. Modern architecture.13. Revision.
Získané způsobilosti
Studenti získají povšechnou orientaci v základních architektonických stylech jak v Británii, tak v naší zemi. Naučí se je rozpoznat a porovnávat příbuzné rysy a rozdíly mezi nimi. Osvojí si základní odbornou terminologii pro popis architektonického objektu a k diskusi o něm, takže budou schopni zařadit daný objekt do doby jeho vzniku a rozpoznat styl, v němž byl postaven. Získané znalosti a dovednosti demonstrují při přednesení referátu i u zápočtového testu. Mohou je využít při diskusi s cizinci o architektonických objektech, i při četbě anglických textů a jejich překladech.
Literatura
WATKIN, D. English Architecture. London: Thames and Hudson, 1992. GLANCEY, J. New British Architecture. London: Thames and Hudson, 1991. JENNER, M. The Architectural Heritage of Britain and Ireland. London: Penguin, 1993. YARWOOD, D. The Architecture of Britain. London: Batsford, 1990. FORD, B., et. al. The Cambridge Guide to the Arts in Britain. Cambridge: CUP, 1988.
Požadavky
1. 80% aktivní účast na seminářích.2. Příprava seminární práce na téma zvolené z diskutované látky (rozsah 2-3 strany) a příprava otázek k následné diskusi. Přednesení referátu a vedení diskuse.Požadavky k zápočtu:1. Splnění stanovených povinností (viz výše).2. Krátký test k ověření základních znalostí předmětu; vyžaduje se 70% úspěšnost.
Vyučující
PhDr. Stella Nangonová