Předmět Němčina ve sféře cestovního ruchu (KGE / ANJCR)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KGE / ANJCR - Němčina ve sféře cestovního ruchu, Filozofická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Úvod: cestovní ruch a jeho vývoj, ekonomický dopad; lokalizace a typologie CR2. Vybrané odborné pojmy CR, subjekty působící v CR, právní úprava (zákony, směrnice, normy EU, etický kodex, ochrana spotřebitele); řízení a organizace CR, předpoklady a potenciál rozvoje CR3. Mezinárodní vs. tuzemský cestovní ruch4. Marketingové aktivity v oblasti CR (UNESCO, euroregiony)5. Doprava, ubytování, stravování; informační a rezervační technologie, hotelový management6. Specifika a management vybraných destinací, lázeňství7. Průvodcovství, specifika překladu a tlumočení v oblasti CR; kongresové služby8. Specifika CR ve vybraných zemích světa, současné trendy rozvoje, aktuální problémy; evaluace, diskuze
Získané způsobilosti
Studenti získají přehled o hlavních technikách služeb, seznámí se s typologií cestovního ruchu s charakteristikou ubytovacích a stravovacích služeb a zařízení. Kurz zahrnuje teoretický vstup do problematiky cestovního ruchu, zaměřený na terminologii, objasnění pojmů (druhy a formy CR, rekreační aktivity, kategorizace aktivního, pasivního, tranzitního cestovního ruchu), teritoriální diferenciaci a regionalizaci CR. Pozornost je dále věnována potenciálu a atraktivitě pro cestovní ruch, lokalizačním, selektivním a realizačním předpokladům cestovního ruchu, jakož i infrastruktuře CR a metodám hodnocení jeho podmínek. Dále se studenti dozvědí o významu cestovního ruchu a jeho multiplikačním efektům s akcentem na infrastrukturu a služby ve významných turistických destinacích Česka a Evropy.
Literatura
COT Business (www.cot.cz). KASPAR, C. Die Tourismuslehre im Grundriss. Bern, 1996. KIEFL, W. / BACHLEITNER, R. Lexikon zur Tourismussoziologie. Lidé a země (www.lideazeme.com). ZOLLES, H. / MÜLLER, R. / FERNER, F. Marketingpraxis im Fremdenverkehr. Wien, 1989. Příloha "Cestování", MF DNES. Příloha "Cestujeme", Právo. ORIEŠKA, J. Technika služeb cestovního ruchu. Praha: IDEA SERVIS, 1999. KLOPP, H. Tourismusökonomie. 1993. DONHAUSER, A. Trendbranche Tourismus. Nürnberg, 2004. Turista, Všudybyl, Země světa (www.zemesveta.cz). PETRŮ, Z. Základy ekonomiky cestovního ruchu. Praha: IDEA SERVIS, 2007.
Požadavky
Písemný testAktivní účast na výuce, 80% docházkaPlnění průběžně zadávaných úkolůVypracování seminární práce na relevantní téma v rozsahu 3-4 normostrany
Garant
doc. PhDr. Pavla Zajícová, Ph.D.
Vyučující
doc. PhDr. Pavla Zajícová, Ph.D.