Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Dějiny a literatura nástroje 1 (KKN / DLCE1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KKN / DLCE1 - Dějiny a literatura nástroje 1, Fakulta umění, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Cílem předmětu Dějiny a literatura cembala 1 je seznámit studenty s dějinami a vývojem cembala jako hudebního nástroje. Historický vývoj z hlediska stavby, materiálů a proměn nástroje v různých obdobích. Proměny techniky hry v souvislosti s vývojem nástroje. Vývoj stavby cembala v 15.-20.století. Přehled nástrojové literatury od počátků až do současnosti.Výuka probíhá nejen teoreticky, nýbrž také s využitím praktických, zvukových i audio-vizuálních ukázek.

Získané způsobilosti

Znalosti dějin a vývoje cembala z hlediska jeho konstrukce, proměny hry v souvislosti s kompozičním a stylovým vývojem.Kompletní přehled literatury jednotlivých období.Samozřejmostí je přirozená aktivita studenta v poznávání historických i dnes běžně používaných nástrojů.

Literatura

H. Kazárová. Barokní taneční formy. V. Bělský. Cembalo. Nástroj a jeho literatura. Příslušná hesla ve slovnících MGG a Grove. H. Frank. Three Centurie of Harpsichord Making. Volný výběr autorů a skladeb cembalové literatury.

Požadavky

Dostatečný přehled a orientace v problematice oboru. V souvislosti s předmětem Dějiny hudby charakterizovat historický vývoj nástroje a literatury. Nastudované znalosti budou prověřeny u zápočtového ústního přezkoušení.

Garant

MgA. Izabela Kožaná Manderla

Vyučující

MgA. Izabela Kožaná Manderla