Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Diplomový seminář (KRE / 1DISE)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KRE / 1DISE - Diplomový seminář, Lékařská fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Příprava odborné publikace, zpracování odborného textuDiplomová práce (její specifika, cíle, forma zpracování, skladba kapitol), rozdělení témat zápočtových prací (pokud má student přiděleno téma diplomové práce, dále pracuje s ním).Zpracování rešerše.Vyhledávání v síti Internet (principy, vyhledávací stroje, metodika kladení dotazů, metavyhledávače).Elektronické informační zdoje dostupné v síti Ostravské univerzity (nabídka se aktuálně mění, např. ProQuest 5000, EIFL Direct project - EBSCO, Databáze PCI - Periodicals Contents Index FULL TEXT, Česká národní bibliografie - CD přístupné v univerzitní síti ultranet, Databáze BiblioMedica -přístup v univerzitní síti ultranet).Zpracování elektronického textu, norma ČSN ISO 01 6910, Bibliografické citace - normy ISO 690, ISO 690-2, další související normy: ČSN ISO 2145, ČSN ISO 215, ČSN ISO 7144, ČSN ISO 214, ČSN 01 0194Powerpoint - program pro přípravu elektronické prezentace - práce s programem, zásady tvorby elektronických prezentací, příprava přednášky doplněné elektronickou prezentacíMetodologie vědeckého výzkumu.Zápočtová lekce - předvedení samostatně zpracované elektronické prezentace na zadané téma doplněné vyhledáním informací v síti Internet.

Získané způsobilosti

Studenti po absolvování:- znají zásady zpracování diplomové práce, mají představu o své konkrétní práci, jejím obsahu a struktuře- umí pracovat s informačními zdroji potřebnými pro zpracování teoretické části práce- znají zásady zpracování odborného textu, specifika vysokoškolské kvalifikační práce, dokáží je aplikovat ve svém oboru- znají zásady správného citování použitých zdrojů včetně zdrojů elektronických- umí výsledky své práce prezentovat v přednášce doplněné elektronickou prezentací

Literatura

MEŠKO, D., KATUŠČÁK, D.,FINDRA, J. a KOl. Akademická příručka (české, upravené vydání). Martin: Osveta, 2006. ISBN 80-8063-219-7.Greenhalgh T. Jak pracovat s vědeckou publikací : základy medicíny založené na důkazu. Praha, Grada, 2003. ISBN 80-247-0310-6.Višňovský P., et al. Základy vědecké práce ve farmacii a v medicíně. Praha: Karolinum, 2001. ISBN 80-246-0251-2.KASAL, P.; SVAČINA, Š. a kolektiv. Internet a medicína. Praha: Grada Publishing, spol. s r.o., 2001. ISBN 80-247-0119-7.ČMEJRKOVÁ, S.; DANEŠ, F.; SVĚTLÁ J. Jak napsat odborný text. Voznice: Leda, 2002. ISBN 80-85927-69-1.Buriánek, J. Lékařské tajemství, zdravotnická dokumentace a související právní otázky. Praha, 2005. ISBN 80-7201-544-3.

Požadavky

Předmět je ukončen zápočtem. Studenti již mají na počátku výuky přiděleno téma diplomové práce, případně vyberou téma z nabídky. Pro vybrané téma připraví rešerši, zpracují na toto téma krátký odborný článek, a připraví přednášku s podporou elektronické prezentace. Prezentace musí odpovídat zásadám správné přípravy prezentace. V závěrečné lekci budou prezentace studenty předvedeny. K zápočtu student předloží zpracovanou základní strukturu a osnovu své diplomové práce společně s předběžným seznamem citací použitých informačních zdrojů zapsaným podle citační normy.Výuka je realizována s podporou e-learningu, těžiště práce studenta spočívá v samostatných aktivitách, účast na prezenční části výuky je povinná.

Garant

RNDr. Hana Sochorová, Ph.D.

Vyučující

RNDr. Hana Sochorová, Ph.D.