Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Seminář k bakalářské práci (KTV / DIPB)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KTV / DIPB - Seminář k bakalářské práci, Pedagogická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Studium odborných zdrojů se zřetelem k tématu bakalářské práce, práce s literaturou, prameny a primárními texty. Zpřesnění tématu a vymezení obsahového plánu v souladu s formulovaným problémem výzkumu. Ujasnění koncepce a struktury bakalářské práce. Stanovení cíle výzkumu, formulace výzkumných otázek, úkolů a okruhů. Zpracování textu vlastní teoretické části. Projekt výzkumu - fáze přípravná, stanovení hypotéz, rozhodnutí o metodologickém designu práce, orientace ve výzkumných postupech. Výběr výzkumného vzorku, příprava metodologických nástrojů. Sběr dat - fáze realizační. Systematizace dat, vyhodnocení, interpretace. Diskuse k výzkumu, závěrečné shrnutí. Formální úprava a korekce bakalářské práce. Student je povinen respektovat časový harmonogram navržených činností, ke kterému se smluvně zavázal.

Získané způsobilosti

Předmět není stanoven pevným rozvrhem, probíhá v době, která je dohodnuta mezi studentem a vedoucím práce (tj. převážně v době konzultací, není-li určeno jinak). Student s vedoucím práce uzavírá písemný kontrakt, ve kterém se zavazuje dodržet společně navržený časový harmonogram, jenž vymezuje činnosti studenta a způsob jejich kontroly. Student dodržuje následující: - zájemce o bakalářskou práci se ve stanoveném termínu oficiálně registruje na vypsané téma (doporučuje se předchozí kontaktování vyučujícího); - zadání práce si student po dojednání a vyjádření souhlasu s harmonogramem činností vytiskne a zanese vedoucímu práce k podpisu; - student během vypracovávání teoretické a praktické části vedoucímu předkládá dílčí části k diskusi, přičemž respektuje dohodnutý harmonogram; - předmětem konzultací jsou problémy celkové koncepce práce, struktury a výstavby textu, příp. podněty k metodologickému šetření, nikoliv kontrola přesnosti formulací nebo opravy pravopisných jevů; - student dodržuje zásady práce s odborným jazykem, je povinen přistupovat k odbornému textu v souladu s citační normou (ČSN); - student respektuje formální úpravu bakalářské práce (design úvodních stran, požadavky na normostrany aj.), která je centrálně stanovena univerzitou (viz www.osu.cz - Informační systémy - databáze VŠKP - pokyny pro vypracování).- znalost postupu při tvorbě vlastního odborného textu; - znalost citační normy (ČSN) pro primární a sekundární citace, odkazů na elektronické pedagogicky orientované databáze; - dovednost práce s odbornými zdroji a textem; - schopnost analýzy, syntézy a hodnocení odborných poznatků; - schopnost třídění informací; - dovednost vlastní orientace ve zvoleném problému (tématu); - metodologická způsobilost; - schopnost reflexe vlastního textu.

Literatura

ČSN ISO 690 Bibliografické citace. Část 1: Obsah, forma a struktura. Praha : Český normalizační institut, 1996. ČSN ISO 690 Bibliografické citace. Část 2: Elektronické dokumenty nebo jejich části. Praha : Český normalizační institut, 2000. HOLOUŠOVÁ, D., KROBOTOVÁ, M. Diplomové a závěrečné práce. Olomouc : Univerzita Palackého, 2008. ISBN 80-244-1237-3.ČMEJRKOVÁ, S. , DANEŠ, F. Jak napsat odborný text. Praha : Leda, 2002. CHRÁSKA, M. Metody pedagogického výzkumu: základy kvantitativního výzkumu. Praha : Grada, 2007. ISBN 978-80-247-1369-4.Gavora, P. Úvod do pedagogického výzkumu. Brno: Paido, 2000. ISBN 80-85931-79-6.

Garant

doc. PhDr. Petr Kutáč, Ph.D.