Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Svět výtvarné kultury 1 (KVV / SVEK1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KVV / SVEK1 - Svět výtvarné kultury 1, Pedagogická fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Literatura

&. HLAVÁČEK, L. Současná grafika. Praha: 1977. JANOUŠEK D. Výtvarná výchova 1. Olomouc: PdF UP, 1978. KLIVAR, M. & POLCAR, M. Kresba v životě člověka. Praha: SPN, 1987. KREJČA, A.: Techniky grafického umění. Praha: Artia, 1981. KREJČA, H. Grafické techniky , ve světě věcí. Praha :Aventinum, 1995.ISBN 80-8527-748-4. KUCHAŘ, R. Kresba, malba, grafika pro LŠU. Praha: SPN, 1968 . MARKO, J. O grafice. Praha: 1981. PARRAMON,J.M. Velká kniha o kresbě. Praha: Svojtka a Vašut, 1996. ISBN 80-7180-093-7. TEISSIG, K. Technika kresby. Praha: Artia, 1986. . &, &.

Požadavky

* Pravidelná účast v tvůrčích dílnách (na jednotlivých cvičeních), prezentace dovedností a vědomostí z oblasti vlastní tvorby v kresbě, z úseku dějin výtvarné kultury v podobě krátkého frontálního vystoupení nebo otevření diskusní dílny nad výtvarnými a sociálními obrazy světa. * Seminární práce: soubor deseti výtvarných prací dokládajících gradaci vývoje schopností, dovedností a vědomostí studenta ve studijním programu předmětu Svět výtvarné kultury I.Zkušenosti, dovednosti a vědomosti studentů v oblasti kresby jako jedné z forem výtvarného vyjadřování a sdělování - jsou chápány jako možnosti, předpoklady a subjektivní prostředky budoucího učitele k uchopování hodnot výtvarné kultury, k rozvíjení schopnosti jejich uplatňování ve výchovném prostředí primární školy. Vlastní výtvarná seberealizace studentů představuje přirozenou cestu budoucích učitelů k rozvoji výtvarné i pedagogické cilivosti, představivosti, výtvarného i pedagogického myšlení nad otázkami spojenými s dítětem v primární škole, s jeho kresebným vyjadřováním, s projevy jeho identity v roli žáka, s rysy jeho osobní kultury. Předpoklady studentů jsou rozvíjeny v rámci cílů tematického plánu:* Rozvoj výtvarné senzibility, představivosti, výtvarného myšlení, jejich zkušenostní a pojmového zázemí v oblasti kresby. * Rozvoj schopnosti práce s linií - schopnost explorace - hry a experimentace s čarou, zobrazování předmětného i mimopředmětného světa, jejich obrazy v dějinách výtvarné kultury. * Rozvoj schopnosti objevovat hodnoty kresby v přírodě, ve světě věcí, lidí, jejich obrazy v dějinách výtvarné kultury.* Rozvoj schopnosti a dovednosti chápat kresbu jako komunikační prostředek mimouměleckého i uměleckého světa, jejich obrazy v dějinách výtvarné kultury. * Rozvoj dovednosti pracovat s kresebnými materiály, nástroji a technikami, umět je identifikovat v uměleckých projevech světa.* Vnímat kresbu jako hodnotu v poznávání dítěte a jeho vnitřního světa v primární škole.

Garant

PhDr. Danuše Sztablová, Ph.D.

Vyučující

PhDr. Danuše Sztablová, Ph.D.