Předmět Ročníkový projekt 1 (KIP / XROP1)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KIP / XROP1 - Ročníkový projekt 1, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Náplň této části projektu:- Formování týmu, rozdělení rolí, nahlášení témat, požadavek na vypracování nabídky, zpracování nabídky, odevzdání a vyhodnocení nabídky.- Rozdělení úloh, vytvoření plánu projektu na celou dobu řešení a na semestr, analýza problému (studium problémové oblasti, specifikace požadavků).- Analýza zadání, hrubý návrh řešení (architektura, balíčky).
Získané způsobilosti
1. Formování týmu, rozdělení rolí.2. Definice rysů aplikace, vypracování vize a risk listu projektu.3. Vytvoření prototypu aplikace.4. Iterační plány a assessmenty5. Demonstrace architektury aplikace
Literatura
Kroll, P., MacIsaac, B. Agility and Discipline Made Easy: Practices from OpenUP and RUP. Addison-Wesley, 2006. Svozilová, A. Projektový management. Praha: Grada, 2006. Procházka, J., Vajgl, M. Ročníkový projekt 1, 2. Kruchten. The Rational Unified Process: An introduction. Addison Wesley. 2003. Kroll, P., Kruchten, P. The Rational Unified Process Made Easy. Boston: Addison Wesley, 2003. Arlow, J., Neustadt, I. UML a unifikovaný proces vývoje aplikací. ComputerPress 2003. Řepa, V. Analýza a návrh informačních systémů. EKOPRESS, s.r.o. 1999. Arlow, J., Neustadt, I. UML a unifikovaný proces vývoje aplikací. ComputerPress 2003. Paleta, P. Co programátory ve škole neučí aneb softwarové inženýrství v reálné praxi. Computer press. 2003.
Požadavky
Zápočet je studentovi udělen v souladu s platným Studijním řádem, zejména s důrazem na čl. 31 a čl. 33 Studijního a zkušebního řádu OU.V průběhu semestru student zpracovává softwarový projekt na téma zadané cvičícím. Úspěšné absolvování zápočtu je podmíněno aktivitou studenta v rámci týmu (např. počet zápisů do repozitáře). Výstupem projektu je technologická kostra aplikace ve studenty zvolené technologii (zpravidla Java, .NET). Projekt je hodnocen ziskem 40 bodů, ústní obhajoba projektu pak ziskem 60 bodů. Prezentace projektu je před celou studijní skupinou. Zápočet je udělen studentovi, který získá minimálně 51 bodů.
Garant
prof. Ing. Radim Farana, CSc.
Vyučující
prof. Ing. Radim Farana, CSc.RNDr. Jaroslav Žáček, Ph.D.RNDr. Marek Vajgl, Ph.D.RNDr. Jaroslav Žáček, Ph.D.