Předmět Seminář z diofantických aproximací 4 (KMA / DIFA4)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KMA / DIFA4 - Seminář z diofantických aproximací 4, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Obsah semináře je variabilní a je dán aktuálním programem semináře na daný semestr.Seminář je obsahově zaměřen na následující odborná témata:1. Teorie míry iracionality.2. Teorie míry transcendence.3. Lebesgueova míra vyjádřitelných množin.4. Hausdorffova dimenze vyjádřitelných množin. .5. Řetězové zlomky.
Získané způsobilosti
- je aktivně zapojen do práce v odborném semináři- účastní se diskuse na odborná témata- získává znalosti znalost pokročilých metod z teorie Diofantických aproximací, jejich vlastností a vztahů- získává širší orientaci v problematice příbuzné a související, na kterou je seminář zaměřen -získává schopnost důkazu obecných vlastností a pravidel z výše uvedené oblasti- získává schopnost aplikace známých vlastností, tvrzení a postupů na řešení úloh ve výše uvedené problematice- rozvíjí schopnost studia a orientace v odpovídající odborné literatuře- získává schopnost klást rozumné fundované dotazy v rámci řešené nebo prezentované problematiky- získává schopnost prezentovat výsledky své práce- naučí se reagovat na dotazy, racionálně zdůvodňovat postup a výsledky své práce a argumentovat event.připomínky potenciálních oponentů
Literatura
dle aktuálního programu semináře.
Požadavky
aktivní účast na semináři, zapojení se do diskuse, přednesení vlastního originálního příspěvku.Hodnocení předmětu včetně klasifikace v případě zkoušky probíhá v souladu s čl. 10 a čl. 11 Studijního a zkušebního řádu OU.
Garant
prof. RNDr. Jaroslav Hančl, CSc.