Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Geografie a rozvoj rurálních regionů (KSG / RURAL)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSG / RURAL - Geografie a rozvoj rurálních regionů, Přírodovědecká fakulta, Ostravská univerzita v Ostravě (OU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Úvod do geografie venkova2. Restrukturalizace venkova3. Venkovské hospodářství a jeho problémy4. Venkovské společenství a jeho problémy5. Venkovské životní prostředí a jeho problémy6. Rozvoj/obnova venkova7. Praktická cvičení8. Prezentace seminárních prací9. Evaluace

Získané způsobilosti

Student se orientuje v problematice venkova, zná jeho základní charakteristiky a dovede popsat jeho současné problémy. Student zná základní principy rozvoje (obnovy) venkova, dovede popsat cíle tohoto procesu, jeho účastníky a nástroje. Uvedené znalosti student dovede prezentovat v praktických souvislostech na modelových případových studiích, a to jak individuálně, tak v projektovém týmu.

Literatura

NOVÁK, David W. Charakteristika a vývoj rurálních oblastí. In Komplexní regionální marketing periferního rurálního regionu Jesenicko. Plzeň: Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o., 2011. WOODS, Michael. Rural Geography. London: Sage, 2005. PERLÍN, Radim. Venkov, typologie venkovského prostoru. Praha: Cargo Publisher, 2000. MAŘÍKOVÁ, Pavlína. Malé obce - sociologický pohled. Praha: Triada, 2004. ŠKRABAL, Ivo a kol. Metodika zavádění managementu rozvoje mikroregionů. Přerov: Centrum pro komunitní práci střední Morava, 2006. PĚLUCHA, Martin. Rozvoj venkova v programovacím období 2007-13 v kontextu reforem SZP EU. Praha: IREAS, Institut pro strukturální politiku, 2006. BLAŽEK, Bohuslav. Sociálně-ekologické vymezení českého venkova. In Tvář naší země - krajina domova 2001/3 a 4. Praha: Česká komora architektů, 2001. ORGANIZATION FOR ECONOMIC CO-OPERATION AND DEVELOPMENT. The New Rural Paradigm: Policies and Governance. Paris: Organization for Economic Co-operation and Development, 2006. BINEK, Jan a kol. Venkovský prostor a jeho oživení. Brno: Georgetown, 2007. BLAŽEK, Bohuslav. Venkovy: anamnéza, diagnóza, terapie. Šlapanice: Vydavatelství ERA, 2004. SCHMIED, Doris. Winning and Losing: The Changing Geography of Europe s Rural Areas. Aldershot: Ashgate, 2005.

Požadavky

Předpoklady absolvování kurzu jsou:* docházka (min. 75% účast na seminářích)* zpracování a přednesení seminární práce (25 % hodnocení)* průběžná aktivní práce na seminářích (25 %) i ve skupinách (25 %)* úspěšné absolvování závěrečného testu (25 %)K absolvování kurzu je třeba dosáhnout alespoň 51 % hodnocení.

Garant

RNDr. David Walter Novák, Ph.D.