Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Když je Čech na cestách

DOCX
Stáhnout kompletní materiál zdarma (12.82 kB)

Níže je uveden pouze náhled materiálu. Kliknutím na tlačítko 'Stáhnout soubor' stáhnete kompletní formátovaný materiál ve formátu DOCX.

Čech mimo svůj rybníček

Každý typický Čech si na cestu sbalí tři základní věci: fotoaparát, řízky a pivo. Hlavně ty řízky. A o to se s vámi klidně vsadím! Vybalte příruční zavazadlo všem cestujícím na zájezdu do Itálie a v devadesáti devíti procentech narazíte na známý odér této smažené pochoutky. Řízky jsou totiž považovány za jídlo trvanlivé, a tak jejich zásoby musí vydržet minimálně do půlky dovolené. A když se náhodou nestihnou do té doby sníst, no táto, přece to nevyhodíme.

Správný Čech ještě před odjezdem alespoň desetkrát zkontroluje, jestli jsou všechny spotřebiče vypnuty a všechna okna zavřená. Nezapomene ani vypnout proud. Tak a teď už může vyrazit. Po usazení v autobuse vyzkouší polohovací páčku a následně konstatuje se svým spolusedícím nepohodlnost sedačky. Je schopen o tom mluvit klidně třeba i celou cestu.

Když přijede na místo, jeho první cesta z hotelu vede na pláž, kde se rozvalí a proleží tu celý den. Večer se trochu probere a po večeři (většinou z vlastních zásob) si oblékne ponožky, obuje sandály a vyrazí ven. Zde povětšinou potká další Čechy, protože je známo, že spousta českých rodin jezdí na dovolenou do stejných destinací. Takto stráví celou dovolenou.

Další situací, v níž Čech výrazně vystupuje, je nákup suvenýrů. Zde vyniká v počtech, lépe řečeno prochází si celý obchod a přepočítává ceny předmětů na české koruny, zhrozí se, jak je to drahé, a odchází. Nakonec tedy ukořistí alespoň nějakou užitečnou věcičku z vybavení hotelu nebo z autobusu. Přeci se nemůže vrátit s prázdnou.

Mezi další zábavu Čechů na dovolené patří urážení cizinců, samozřejmě česky, aby tomu nerozuměli. Dále se rád u všeho fotografuje, všechno si fotografuje, nadává na počasí, nadává na ceny, nadává na řvoucí cikády, vlastně nadává na všechno, na co se dá nadávat.

A tak dámy a pánové, vypadá typická česká dovolená.

Témata, do kterých materiál patří