Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Vyb. problémy stud. raného středověku (UA / DA009)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UA / DA009 - Vyb. problémy stud. raného středověku, Filozoficko-přírodovědecká fakulta, Slezská univerzita v Opavě (SU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Slované v Poodří, Polabí a Pobaltí2. Východní Slované a Kyjevská Rus3. Kontakty Slovanů a Vikingů4. Slované v Panonii a jižně Alp5. Priwinův Zalavár a jeho kontakty s Velkou Moravou6. Starochorvatská knížectví v okolí Kninu7. Základní charakteristika vsi a zemědělské produkce8. Základní charakteristika hradiště a jeho úlohy9. Základní charakteristika řemesel ? keramika, zpracování dřeva, textilu aj.10. Keramická produkce v Porýní v 8. ? 12. století11. Ves v západní Evropě12. Opevněné sídlo, falc a počátky měst v západní Evropě

Získané způsobilosti

Základní znalosti tématu kurzu.

Literatura

Beckmann, B.:. Der Scherbenhügel in der Siegburger Aulgasse. Donat, P.:. Haus, Hof und Dorf im Mitteleuropa im 7. bis 12. Jhdt., Berlin 1980. Szöke, B. M.:. Christliche Denkmäler aus der Karolingerzeit. Košnar, L.:. Ke vztahům mezi vikingským a západoslovanským prostředím. Heege, A.:. Rheinische Keramik des Mittelalters. Weiser, B.:. Töpferöfen von 500 bis 1500 n. Chr. im deutschsprachigen Raum und in angrenzenden Gebieten. Giesler, J.:. Zur Archäologie des Ostalpenraumes vom 8. bis 11. Jhdt.

Garant

PhDr. Vladimír GOŠ, CSc.