Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Akvizice a organizace KF (UBK / KA049)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UBK / KA049 - Akvizice a organizace KF, Filozoficko-přírodovědecká fakulta, Slezská univerzita v Opavě (SU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Informační fond a druhy dokumentů2. Profilování fondu dokumentů3. Základní procesy akvizice4. Budování fondu5. Knižní trh v ČR

Získané způsobilosti

Student získává dovednost analyzovat vlivy, které určují směry a vize akviziční politiky veřejných knihoven. Umí aplikovat tyto poznatky do tvorby akviziční koncepce a strategie. Orientuje se v legislativních aj. předpisech týkajících se problematiky.

Literatura

http://kzv.kkvysociny.cz/archiv.aspx?id=484&idr=3&idci=10Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 1. díl. Praha, 1980. Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 2. díl. Praha, 1982. Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 3. díl. Praha, 1985. FOBEROVÁ, Libuše. Veřejné knihovny odborníkem na krásnou literaturu. Opava, 2007. FOBEROVÁ, Libuše. Vliv akviziční politiky na kvalitu četby. Opava, 2006. http://www.ikaros.cz/node/409VODIČKOVÁ, Hana. Identifikace dokumentů. Praha, 1982. Ullmanová, R. a kol. Metodika budování informačních fondů v odborných knihovnách. Praha, 1988.

Požadavky

- aktivní účast na cvičeních (povolena absence na dvou cvičeních)- písemné zpracování seminární práce- úspěšné zvládnutí zápočtového testu před zkouškou

Garant

Mgr. Jarmila BENÍČKOVÁ

Vyučující

Mgr. Jarmila BENÍČKOVÁ