Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Akvizice a organizace knihovního fondu (UBK / KN049)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu UBK / KN049 - Akvizice a organizace knihovního fondu, Filozoficko-přírodovědecká fakulta, Slezská univerzita v Opavě (SU).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Informační fond a druhy dokumentů2. Profilování fondu dokumentů3. Základní procesy akvizice4. Budování fondu5. Knižní trh v ČR

Získané způsobilosti

Student získá ucelený přehled o knižním trhu u nás a ve světě, získá znalosti pracovat s akvizičním modulem ve vybraných systémech a naučí se postupy akviziční politiky.

Literatura

Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 1. díl. Praha, 1980. Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 2. díl. Praha, 1982. Straka, Jiří. Budování informačních fondů. 3. díl. Praha, 1985. Ullmanová, R. a kol. Metodika budování informačních fondů v odborných knihovnách. Praha, 1988.

Požadavky

- aktivní účast na cvičeních (povolena absence na dvou cvičeních)- písemné zpracování seminární práce- úspěšné zvládnutí zápočtového testu před zkouškou

Garant

PhDr. Libuše FOBEROVÁ, Ph.D.