Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Filosofie výchovy pro 1. stupeň (KFL / FVNP)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KFL / FVNP - Filosofie výchovy pro 1. stupeň, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, Technická univerzita v Liberci (TUL).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1) Sókratovské motivy vědění a péče o duši. Filosofie pro všední den, MAIEUTIKÉ a ARETÉ2) Sókratovské vědění v nás, otevřené vědění3) Platónova podobenství výchovy a vědění4) Výchova jako místo zrání osobnosti5) Přirozenost člověka, filosofická antropologie6) Ontologie a noetika výchovy, soudobé teorie vzdělávání7) Předpoklady a možnosti metatoerie výchovy

Získané způsobilosti

Studenti budou obeznámeni s látkou v souladu s cílem a obsahem předmětu.

Literatura

Brezinka Wolfgang: Východiska k poznání výchovy. Úvod k základům vědy o výchově, k filozofii výchovy a praktické pedagogice. Bertrand Yves: Soudobé teorie vzdělávání. Kohák Erazim. Člověk, dobro a zlo. Kratochvíl Zdeněk. Filosofie živé přírody. Kratochvíl Zdeněk. Výchova, zřejmost, vědomí. Kučerová Stanislava. Člověk, hodnoty, výchovy. Küng Hans. Světový étos. Machovec Milan. Filosofie tváří v tvář zániku. Michálek Jiří. Topologie výchovy. Palouš Radim. Komenského Boží svět. Palouš Radim. Čas výchovy. Palouš Radim. K filosofii výchovy. Patočka Jan. Filosofie jako péče o duši I. Syrovátka Jiří. Kapitoly z filosofie výchovy. BREZINKA, W. Filozofické základy výchovy. Praha, 1996.

Požadavky

semestrální práce a zkouška

Garant

doc. PhDr. Naděžda Pelcová, CSc.