Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Úvod do probl. trestu a trestání (KSS / FTT)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSS / FTT - Úvod do probl. trestu a trestání, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, Technická univerzita v Liberci (TUL).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Vymezení základních pojmů z oblasti trestání a trestu2. Základní funkce trestu a jeho cíle, účel trestání, vybrané teoretické koncepce funkce trestání3. Historické koncepce trestu, trestání a věznění4. Penologie jako věda o trestu a trestání

Získané způsobilosti

Studentům je podán základní přehled a vymezení základních pojmů z oblasti trestání a trestu. Základní funkce trestu a jeho cíle (druhy funkce trestu, trest jako ochrana společnosti, mechanizmy výkonu trestu, filozofie trestu). Historické koncepce trestu, trestání a věznění. Účel trestání (prostředek nápravy pachatele, vztah délky trestu k závažnosti páchaného zločinu, vztah délky trestu a dosažení nápravy pachatele ...). Vybrané teoretické koncepce funkce trestání. Penologie jako věda o trestu a trestání (pojem; postavení v systému věd; předmět zkoumání; účinky trestu a trestání; psychologické, sociálně psychologické a pedagogické procesy, jevy, vztahy, které vznikají v důsledku aplikace trestu).

Literatura

SOCHŮREK, J. Kapitoly z penologie I. díl. Liberec: TU Liberec, 2007. ISBN 978-80-7372-203-6.ČERNÍKOVÁ, V. Sociální ochrana. Praha, Policejní akademie, 2005. ISBN 80-7251-207-2.ČERNÍKOVÁ, V., SEDLÁČEK,V. Základy penologie pro policisty. Praha, Policejní akademie, 2002. ISBN 80-7251-104-1.

Požadavky

Pro získání zápočtu student vypracuje semestrální prácí na téma zadané vyučujícím předmětu a v rozsahu dle pokynů vyučujícího s cílem ověření znalostí studentů získaných samostudiem. Získání zápočtu je podmínkou účasti na zkoušce. Požadavky zkoušky stanoví vyučující předmětu.