Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Mikroekonomie I (KE / KMIE1)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KE / KMIE1 - Mikroekonomie I, Fakulta informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové (UHK).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Úvod do mikroekonomieTržní ekonomika a tržní mechanismus (poptávka, nabídka, cena, cenová elasticita)Chování spotřebitele a formování poptávky na trhu výrobků a služebIndiferentní analýzaChování firmy a formování nabídky na trhu výrobků a služebNáklady firmyPříjmy, zisk a rovnováha firmyFirma v podmínkách dokonalé konkurenceRovnováha na dokonale konkurenčním trhuFirma nedokonalé konkurenciTrhy výrobních faktorůTrh práce a trh kapitáluInterakce trhů (rozdělování důchodů, všeobecná rovnováha)Tržní selhání a mikroekonomická politika státu

Získané způsobilosti

Studenti si osvojí základní ekonomické kategorie a budou umět aplikovat mikroekonomickou teorii na soudobou ekonomiku. Porozumí jejímu fungování a osvojí si rozhodovací mechanismy na úrovni mikroekonomických subjektů.

Literatura

Sirůček, Pavel. Mikroekonomická teorie. 2. aktualiz. vyd. Slaný, 2003. ISBN 80-86175-37-5.Macáková, Libuše. Mikroekonomie. 10. vyd. Slaný, 2007. ISBN 978-80-86175-56-0.Holman, Robert. Mikroekonomie. Vyd. 1. Praha, 2002. ISBN 80-7179-737-5.Varian, Hal R. Mikroekonomie. Praha, 1995. ISBN 80-85865-25-4.Mankiw, N. Gregory. Principles of microeconomics. 6th ed. Mason, 2012. ISBN 978-0-538-45336-3.Hájek, Ladislav. Ekonomie a národní hospodářství. 1. vyd. Hradec Králové, 1998.

Požadavky

Požadavky k zápočtu:Účast na cvičeních musí dosáhnout minimálně 80 %Studenti musí obdržet alespoň 50 % z celkového počtu maximálně dosažitelných bodů ze všech testů. Termíny kontrolních testů nemusí být oznamovány předem. V případě nesplnění požadavků lze opakovat závěrečný test v opravném termínu, který slouží současně i jako termín náhradní. Termíny stanoví vyučující. Forma zkoušky: Zkouška může mít jednak podobu písemnou (písemný zkouškový test) jednak ústní. Může být i kombinovanou formou a skládat se z části písemné a ústní.Výsledné hodnocení předmětu: Zkoušející vyhodnotí výsledky ze zkoušky a může vzít v úvahu aktivitu studenta na cvičeních.

Garant

Mgr. Ing. Petra Marešová, Ph.D.

Vyučující

Mgr. Petr Duczynski, Ph.D.Ing. Martina Hedvičáková, Ph.D.Ing. Vojtěch JindraIng. Jaroslav Kovárník, Ph.D.Mgr. Ing. Petra Marešová, Ph.D.Ing. Jan NěmečekIng. Kateřina PůžováIvan Soukal, Ph.D.