Předmět Didaktika německého jazyka 3 (KNJL / PNDI3)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KNJL / PNDI3 - Didaktika německého jazyka 3, Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové (UHK).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
? teorie osvojování si cizího jazyka? základní principy efektivního učení? význam didaktické hry ve výuce NJ? principy aplikace didaktických her do výuky NJ? hudba a písně ve výuce NJ ? cíl, význam, podmínky? principy aplikace hudby a písní do výuky NJ? reálie ve výuce NJ ? cíle, význam, možnosti aplikace? reálie ve výuce NJ ? metodické postupy, implicitní reálie? média ve výuce NJ ? cíl, význam, specifikace? média ve výuce NJ - PC? organizační a sociální formy práce ? rozvoj žákovské autonomie? individuální učební strategie a jejich možnosti užití ve výuce NJ? česká jazyková politika, ŠVP ve vzdělávací oblasti další cizí jazyk
Získané způsobilosti
Cílem předmětu je prohloubení a rozšířené dosavadních znalostí a dovedností v oblasti didaktiky a metodiky NJ, jedná se zejména o oblast reálií německy hovořících zemí a jejich metodického začlenění do výuky NJ, didaktické hry a jejich vliv na podporu a rozvoj jazykových kompetencí, studenti se seznámí s možnostmi aplikace různých médií v moderním pojetí výuky CJ, s možnostmi práce s PC, s využitím internetu ve výuce NJ, seznámí se s novými tendencemi ve výuce CJ a s alternativními metodami ve výuce NJ. Nedílnou součástí obsahu předmětu je také problematika motivace dnešních žáků pro učení se NJ, otázka učebních strategií a trénink paměti, rovněž problematika evropské a české jazykové politiky a nových tendencí ve výuce cizích jazyků.
Požadavky
- pravidelná a aktivní účast na seminářích- vypracování a přednes referátů a koreferátů na zadané téma - vypracování projektu na zadané téma- dokončení a předložení portfolia- písemný test- ústní závěrečná zkouškaUdělení zápočtu je podmíněno splněním všech jeho dílčích částí, každý student má jeden řádný a dva opravné termíny.- ústní závěrečná zkouška
Garant
PhDr. Marie Müllerová, Ph.D.
Vyučující
PhDr. Marie Müllerová, Ph.D.