Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Kinantropologie (KTVS / ZZ171)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KTVS / ZZ171 - Kinantropologie, Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové (UHK).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Přednášky:1.-2. Vědní obor jeho pojetí a předmět (dokumenty, pojmy a problémy)3.-6. Základní pojmy vědního oboru kinantropologie a předmětné činnosti tělesné kultury (systém, druhy aktivity, tělesná výchova, sport, tělocvičná rekreace, tělesná cvičení, zátěž, trénink - diagnostika, rozvoj schopností, osvojování dovedností a jejich hodnocení, řízení a organizace tělovýchovného procesu).7.-8. Věda a sport (vědní obory, disciplïny a tělovýchovný proces, organizace a časopisy)9.-12. Vědecké postupy a výsledky v tělovýchovné praxi (metodologie teoretického a empirického řešení hlavních problémů kinantropologie, doklady přínosu vědy v tělesné výchově, sportu a rekreaci).13.-14. Studium oboru (obor, specializace, cíle, normy, program, doklady a licence)Semináře:1. Vědní obor kinantropologie.2.-3. Předmět a metody sportovní kinantropologie.4. Struktura sportovní kinantropologie.5. Vědní obor kinantropologie a jeho informační zdroje - seminární práce.6. Lidský pohyb, motorika člověka.7. Motorický výkon, výkonnost, zdatnost.8. Motorické schopnosti (základní charakteristiky, taxonomie).9. Motorické dovednosti (základní charakteristiky).10. Diagnostika motorických schopností a dovedností.11. Pohybová aktivita jako základní determinanta vývoje člověka.12. Tvorba pohybových režimů.13. Český svaz tělesné výchovy v ČR.14. Sportovní vědy na vysokých školách v ČR.

Získané způsobilosti

Kinantropologie je uvádějící předmět, analyzuje základní pojmy a problémy vědního oboru, dokladuje přínos vědy tělovýchovné praxi, vysvětluje cíle, programy, obsah a normy studijních oborů a specializací. Student chápe smysl pohybové aktivity v životním stylu a svou budoucí roli. Přijímá hodnotu sportu a prosazuje ji v životním stylu svém i svých svěřenců. Osvojí si postupy a metody řešení teoretických i praktických problémů tohoto oboru.

Požadavky

zápočet (podle aktivní účasti v diskusi) a zkouška (test 10 pojmů + pohovor)

Garant

PhDr. Ivan Růžička, Ph.D.