Předmět Užitá grafika 2 (KVKTT / PSUG2)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KVKTT / PSUG2 - Užitá grafika 2, Pedagogická fakulta, Univerzita Hradec Králové (UHK).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. - 2. Nakladatelská značka, nebo značka knižní edice. Možnost užití věcnéhomotivu, provedení černobílé, formát A5.3. - 4. Úvod do problematiky knižní kultury a ilustrace. Počátky české moderníilustrace, česká kniha z přelomu 19. a 20. století: zakladatelskéosobnosti české typografie a obrody české knihy (Z. Braunerová, V.Preissig, F. Kysela, K. Dyrynk).5. - 6. Výtvarné proměny knižní úpravy a ilustrace české meziválečné kultury.7. - 8. Vývoj české ilustrace po roce 1945. V průběhu seminářů práce nanávrzích vlastního ilustračního úkolu. Realizace, kresba, kombinovanétechniky.9. -14. Práce na ilustračním cyklu realizovaném v originální grafické technice.3 desky formátu A4.
Získané způsobilosti
Seznámit posluchače s možnostmi uplatnění písmového tvaru a znaku v současném výtvarném projevu s důrazem na oblast knižní kultury.
Požadavky
Požadavky k zápočtu a ke zkoušce:- odevzdání kvalitně vytištěných 3 grafických listů - ilustrací- nakladatelská značka v černobílém provedení ve formátu A5
Garant
Mgr. Lubomír Netušil