Předmět Organická chemie a biochemie (KCH / POCBI)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KCH / POCBI - Organická chemie a biochemie, Přírodovědecká fakulta, Univerzita Hradec Králové (UHK).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Témata přednášek a laboratorních cvičení:Izomerie (konstituční, stereoizomerie ? optická, konfigurační, konformační).Alkany (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, radikálové reakce).Alkeny (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, adiční reakce).Alkyny (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, adiční reakce, alkylace).Halogenalkany (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, substituce a eliminace).Aromatické uhlovodíky (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, substituce, I a M efekty).Alkoholy a fenoly (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, oxidace a redukce).Ethery, epoxidy, thioly, sulfidy (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, přesmyky).Aldehydy a ketony (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita).Karboxylové kyseliny a nitrily (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita).Halogenidy a anhydridy karboxylových kyselin (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, nukleofilní acylová substituce).Estery a amidy karboxylových kyselin (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, nukleofilní acylová substituce).Aminy (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, substituce, diazotace).Polymery (typy přípravy, struktura a fyzikální vlastnosti, kopolymery, polymery se stupňovitým růstem).Sacharidy (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, použití).Lipidy (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, použití).Aminokyseliny a bílkoviny (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, použití).Nukleové kyseliny (názvosloví, vlastnosti, příprava, reaktivita, použití).Vitaminy (rozdělení, vlastnosti).
Získané způsobilosti
Seznámit se s laboratorní technikou, základními operacemi, stavbou aparatur, metodami syntézy, identifikace a separace organických sloučenin. Přispět k vytváření manuálních dovedností a návyků, nezbytných pro úspěšnou práci v laboratoři.
Požadavky
Zkouška- písemná část (podmínkou splnění je správné řešení minimálně 60% úloh testu)- ústní zkouška (vyžaduje znalost přednášeného učiva včetně aplikací). Podmínky udělení zápočtu budou vždy stanoveny vyučujícím během úvodního cvičení.
Garant
doc. PharmDr. Kamil Musílek, Ph.D.