Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Didaktika dějepisu II (KHI / DID2)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KHI / DID2 - Didaktika dějepisu II, Filozofická fakulta, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Didaktizovaný pramen - koncepce, možnosti, praxe2. Využití psaných textů v hodinách dějepisu3. Využití ikonického materiálu v hodinách dějepisu4. Využití filmu ve výuce dějepisu5. Možnosti výuky mimo školu, spolupráce s dalšími institucemi6. Místně vymezené přístupy ke školnímu dějepisu (lokální, národní, regionální dějiny)7. Specifika a možnosti výuky pravěku a starověku8. Specifika a možnosti výuky středověku9. Specifika a možnosti výuky novověku do konce 18. století10. Specifika a možnosti výuky moderních dějin11. Specifika a možnosti výuky 20. století12. Hodnocení, prověřování, testování při výuce dějepisu13. Výuka dějepisu na internetu (specializované stránky, cizojazyčné servery, DUMy apod.14. Plánování a příprava na hodinu dějepisuUčitel dějepisu a praxe - hospitace ve školním zařízeníVýuka dějepisu a kontroverzní témataUčební styly a jejich konkrétní realizace

Získané způsobilosti

Student dovede vytvořit různé typy materiálů pro praktické užití v hodině (pracovní list, diskusní pavučina, portfolio)Student zná a ovládá různé role učitele při diskusi (moderátor, účastník, zapisovatel, expert).Student umí vytvořit program, který umožňuje koordinovat výuku dějepisu s dalšími vzdělávacími obory.Student popíše zásady tvorby vzdělávacích projektů.Student si ověřuje osobní vzdělávací styl.

Požadavky

Student připravuje dílčí vystoupení k jednotlivým tématům - v písemné i ústní podobě.Student se účastní diskuse jako moderátor i jako účastník.Student koordinuje svou činnost s ostatními spolužáky.Student vytváří portfolio osobních základních výstupů ke stanovenému tématu. Toto portfolio obhájí v kolokviu.Student složí ústní zkoušku, která navazuje na obhajobu portfolia. Zkouška reflektuje jak teoretické, tak praktické poznatky celého kurzu.

Garant

Mgr. Josef Märc

Vyučující

Mgr. Josef Märc