Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Kapitoly z dějin moderní architektury (KHI / K802)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KHI / K802 - Kapitoly z dějin moderní architektury, Filozofická fakulta, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

Tendence architektury na přelomu 19. a 20. stoletíArchitektura historismů, restaurátorský purismusNové materiály v architektuřeTendence architektury na přelomu 19. a 20. stoletíIndividualistická moderna v architektuřeArchitektura po první světové válceArchitektura totalitních režimůPoválečné tendence v architektuře

Získané způsobilosti

Student se po absolvování bude orientovat v základních otázkách vývoje architektury 19. a 20. století a bude schopen jednotlivé stavby alespoň rámcově zařadit do historického a geografického kontextu. Student získá přehled o základní literatuře zabývající se dějinami moderního umění se zaměřením na architekturu.

Literatura

Haas, F. Architektura 20. století. SPN, Praha, 1980. Benešová, M. Česká architektura v proměnách dvou století. SPN, Praha, 1984. Vybíral, J. Česká architektura na prahu moderní doby. Praha, 2002. Pechar, J. Vývoj architektury v 19. a 20. století. Praha, 1981. Urlich, P. - Ševčík, O. - Škranc, P. Dějiny 19. a 20. století. Architektura - umění - filosofie -věda - technika. Praha, ČVUT, 1997. Frampton, K. Moderní architektura. Kritické dějiny. Praha, 2004.

Požadavky

Aktivní účast ve výuce; splnění dílčích testů v průběhu přednášek; vypracování krátké jednostránkové eseje na domluvené téma, která prokáže orientaci v literatuře a ve zvoleném tématu.

Garant

Mgr. Martin Zubík

Vyučující

Mgr. Martin Zubík