Předmět Typologie výstavního prostoru (kur.st) (KDT / 842)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KDT / 842 - Typologie výstavního prostoru (kur.st), Fakulta užitého umění a designu, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Přehled látky je obsažen v anotaci předmětu.
Získané způsobilosti
Získané způsobilosti představují zvládnutí a osvojení si znalostí v daném oboru, vycházejí z konkrétní anotace předmětu a směřují k naplnění profilu absolventa daného oboru.
Literatura
Danto, Artur. Artworld, Journalo Philosophy LXI. Internet: Aluze.cz, 1964. Zuska, Vlastimil. Estetika, úvod do současnosti tradiční disciplíny. Praha, Triton, 2001. Korecký D.,Agite. Medium kurátor. Fra a VŠUP, 2009. Kaprow, Allan. The Legacy of Jackson Polloc. Google. Trávníčková Podlesná, Taťána. Umění v občanské společnosti. FUD UJEP, 2011. Zuidervaart, Lambert. Art in Public, Politics, Economics and Democrati Culture. Cambridge University Press, 2011. Greenber, Clement. Avant Garde and Kitsch. Heidegger, Martin. Básnicky bydlí člověk. OIKOYMEN, 2006. Heidegger, M. Bytí a čas. Praha, 2002. Guattari, Deleuze. Co je filosofie. Praha, 2001. Dickie, George. Co je umění? Instituciální analýza. Česká Aluze.cz. Hlaváček, Ludvík. Co nám odkázala postmoderna?. Ateliér 7/2011, s.2, 2011. RICOEUR, P. Čas a vyprávění I-III. Praha: Oikúmené 2001-2008. Peregrin, Jaroslav. Člověk a pravidla: Kde se berou rozum, jazyk a svoboda. Praha, Dokořán, 2011. Schiller, Friedrich. Dopisy o estetické výchově. Praha, Votobia. Dubuffet, Jean. Dusivá kultura. Praha, Herrmann a synové, 1998. Essays on the Blurring of Art and Life:. Expanded Edition Allan Kaprow, Jeffe Kelleyed. Ricoeur, Paul. From Text to Action, Essays in Hermeneutics II. Continuum, 1991. Patočka, Jan. Hegelův filosofický a estetický vývoj. Úvod k: G.W.F. Hegel, Estetika. Praha, Odeon, 1966. Iser, W. Jak se dělá teorie. Praha. Praha, 2009. Kolář, Martin. Kritéria hodnocení umělecké činnosti in: Kritika krásy. FUD UJEP, 2010. Immanuel Kant. Kritika soudnosti. Petříček, Miroslav. Myšlení obrazem. Praha, Herrmann a synové, 2009. Nešlehová, Mahulena. Poselství jiného názoru. Praha. Bourdieu, Pierre. Pravidla umění, Vznik a struktura literárního pole. Host praha, 2010. Marleua-Ponty, Maurice. Primát vnímání a jeho filosofické důsledky. Praha, 2011. Petříček, M. Předmluva, která nechce být návodem ke čtení. Bratislava. 1994. Ševčíkovi, Jana a Jiří. Texty. Praha Transit a VVP, 2011. Dějiny českého výtvarného umění VI. ÚDU AV. Praha Academia, 2007. Patočka, Jan. Umění a čas. Praha, OIKOYMENH, 2004. ISBN 80-7298-113-7.Zuska, Vladimír. Umění, krása a šeredno. Karolinum, Praha, 2003. Petříček, Miroslav. Úvod do současné filosofie. Praha, 1997. Merleau-Ponty, Maurice. Viditelné a neviditelné. Praha, 2004.
Požadavky
Od studentů je požadována kromě pozornosti výkladu a aktivní spolupráce formou upřesňujících dotazů také aktivní spolupráce formou referátů o literatuře související s předmětem a o výstavách a akcích (recenze). Při zkoušce je požadováno, vedle znalosti základních údajů, především svědectví o porozumění probíranému obsahu.
Garant
PhDr. Ludvík Hlaváček
Vyučující
PhDr. Ludvík Hlaváček