Předmět Stavba a využití robotů (KSM / KY060)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KSM / KY060 - Stavba a využití robotů, Fakulta výrobních technologií a managementu, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Základní pojmy, historie průmyslových robotů2. Anatomie robota, pohyblivé členy, kinematika robotů3. Řídící systémy robotů4. Programování robotů5. Senzory v robotice6. Využití průmyslových robotů7. Roboty při manipulaci s materiálem8. Roboty s technologickými hlavicemi9. Roboty pro montáž a kontrolu10. Ekonomické aspekty nasazení a provozu průmyslových robotů
Získané způsobilosti
Student je schopen se orientovat v problematice potřeb a stavby robotů a jejich užití. Samostatně dokáže - navrhnout a provést základní přípravu užití robota pro konkrétní operaci ve výrobě, - rozhodovat o typu a rozsahu použití,- vhodnosti a technologické návaznosti operací se začleněním robota,- provést základní ekonomické posouzení užití robotické práce.
Literatura
P. Mikkel, I.Groover. Automation, Production Systeme and Computer-Integrated Manufacturing. 2000. ISBN ISBN 0-13-088978-.B. Chvála, J. Nedbal, G. Dunay. Automatizace, SNTL, 1990. 1990.
Garant
Ing. Jan Štěrba
Vyučující
Ing. Jan Štěrba