Předmět Literatura v masmédiích II (KBO / 0078)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KBO / 0078 - Literatura v masmédiích II, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Události v kultuře2. Kulturní pořady v TV (333, Česko jedna báseň ad.)3. Masmediální obraz literatury4. Rozhlasová stanice Vltava5. Prezentace internetových stránek nakladatelství (Argo,Academia, Host, Paseka ad.)6. Masmediální obraz vybraných spisovatelů7. Literární dílo a jeho filmová adaptace8. Poezie a hudba9. Vybrané dokumenty o autorech10. Projekt Samizdat a jeho úloha v české kultuře 70. a 80. let 20.století11. Spisovatel a komerce12. Mladý literát a jeho masmediální obraz13. Žánry fantasy a jejich reflexe současného světa (Harry Potter)14. Současný český komiks
Získané způsobilosti
Student/ka se orientuje v kulturních masmédiích a dokáže s nimi aktuálně pracovat. Získanou mediální gramotnost dokáže uplatnit v praxi.
Literatura
Wilson, S.L. Massmedia - Mas Culture. N.Y. 1993. Zatřepálková, Z. Média v postmoderně a postmoderní média. Ústí n.L. 2000. GOVAN, M., BELL, T. Dan Flavin: The Complete Lights, 1961-1996. Yale University Press, 2004. Mravcová, M. Literatura ve filmu. Praha. 1990. Petříková, J. - Štěpánek, D. Média - prostředky transferu informací. Brno. 1998. Štětka, V. Média a realita. Brno. 2000. Barthes, R. Mytologie, Dokořán, 2004 Praha. 2004. ISBN 80-86569-73-X.Štěrbová, A. Rozhlas a slovesné umění. Olomouc. 1991. Petrusek, M. Sociologie literatury. Praha. 1990. Mareš, P. Text a komunikace. Praha 1. 1993. Mareš, P. Text a komunikace. Praha 1993. Burton, G., Jirák, J. Úvod do studia médií. Brno: Barrister and Principal, 2001.
Požadavky
- Referát podpořený hand-outem- odevzdání semestrální práce
Garant
Mgr. Radek Fridrich
Vyučující
Mgr. Radek Fridrich