Předmět Pěvecké a instr. dov. - hra na klavír I (KH1 / 4725)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KH1 / 4725 - Pěvecké a instr. dov. - hra na klavír I, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
1. Hra písní v rozsahu I.-V.stupně.2. Doprovod melodie základními basovými tóny.3. Orientace v základní harmonické kadenci.4. Stylizace písně
Získané způsobilosti
Student hraje dle kytarových značek, dokáže stylizovat píseň.
Literatura
Kodejška, M., Popovič, M. Příručka klavírních doprovodů a dirigování písní v MŠ a ZŠ. FALTUS, L. Řízená improvizace klavírního doprovodu lidových písní. SNP Praha, 1982. PRŮŠOVÁ, Z., JANŽUROVÁ, Z. S písničkou u klavíru. Supraphon.
Požadavky
Studenti ovládají hru podle kytarových značek, stylizují písně a jednotlivé figurace. Vytvářejí zásobník min. 20 písní
Garant
Mgr. Jana Kuželková, Ph.D.
Vyučující
Mgr. Jana Kuželková, Ph.D.PhDr. Dana Novotná, Ph.D.PhDr. Martina Zemanová, Ph.D.