Předmět Image manažera MNG (KPS / 0076)
Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KPS / 0076 - Image manažera MNG, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).
Top 10 materiálů tohoto předmětu
Materiály tohoto předmětu
Materiál | Typ | Datum | Počet stažení |
---|
Další informace
Obsah
Zásady účinné komunikace; bariéry komunikace; vyjednávání; individuální komunikační dovednosti manažera; vytváření dojmů; budování image a péče o něj
Získané způsobilosti
Posluchač ovládá principy efektivní komunikace, dokáže analyzovat komunikační bariéry a adekvátně využívat komunikační prostředky v interakci se sociálním okolím v souladu s cíli komunikace. Rozumí podstatě budovaní image manažera a instituce a péči o ní.
Literatura
FLEISCHMANN, O. Public relation a image managera. UJEP, Ústí nad Labem 2007. PLAMÍNEK, J. Synergický management. Vedení, spolupráce a konflikty lidí ve firmách a týmech. Praha: Argo, 2000. VALIŠOVÁ, A. Hry s odkrytými kartami aneb otevřená komunikace. Olomouc: Pansofia, 1996. ISBN 80-85804-80-8.Langová M., Vacínová M. Kapitoly z pedagogické psychologie, PF UJEP, Ústí n/L, 2001. RISKIN, L. Mediace aneb jak řešit konflikty. Praha: Pallata, 1997. ISBN 80-901710-6-0.VYBÍRAL, Z. Psychologie lidské komunikace. Praha: Portál, 2000. KŘIVOHLAVÝ, J. Rozhovor a jednání člověka s člověkem - sociální komunikace ve zdravotnictví. Brno: IDV PZ, 1998. Mareš J., Křivohlavý J. Sociální a pedagogická komunikace, Praha, 1987. Kunczik, M. Základy masové komunikace. Praha: Karolinum, 1995.
Požadavky
orientace v problematice, aktivní účast na výuce, písemná práce
Garant
PhDr. Otakar Fleischmann, Ph.D.
Vyučující
PhDr. Otakar Fleischmann, Ph.D.