Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!




Předmět Nová média a grafické programy 1 (KVV / 4102)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu KVV / 4102 - Nová média a grafické programy 1, Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (UJEP).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Obsah

1. Specifika rastrového obrazu.2. Specifika vektorového obrazu.3. Grafické formáty a kompresní metody.4. Barva v počítačové grafice.5. Praktikum v rastrovém editoru.6. Praktikum ve vektorovém editoru.

Získané způsobilosti

Student je schopen používat nejrozšířenější obrazové formáty. Disponuje znalostmi o získávání digitálního obrazu a další práce s ním.

Literatura

Žára, J., Beneš, B., Felkel, P. Moderní počítačová grafika, Computer Press, Brno, 2005. ADOBE CREATIVE TEAM. Adobe Illustrator CS4: oficiální výukový kurz. Brno: Computer Press, 2009. ISBN 978-80-251-2339-3.

Požadavky

Aktivní práce v seminářích.

Garant

Mgr. Petr Zoufalý