Jak Začít?

Máš v počítači zápisky z přednášek
nebo jiné materiály ze školy?

Nahraj je na studentino.cz a získej
4 Kč za každý materiál
a 50 Kč za registraci!
Předmět Czech for Pre-Intermediate Students (ABO100603)

Na serveru studentino.cz naleznete nejrůznější studijní materiály: zápisky z přednášek nebo cvičení, vzorové testy, seminární práce, domácí úkoly a další z předmětu ABO100603 - Czech for Pre-Intermediate Students, Filozofická fakulta, Univerzita Karlova v Praze (UK).

Top 10 materiálů tohoto předmětu

Materiály tohoto předmětu

Materiál Typ Datum Počet stažení

Další informace

Cíl

Během kurzu studenti své znalosti češtiny prohloubí a rozšíří, lektor se podle potřeb studentů také k některým tématům vrací a důkladně je procvičuje. Studenti se po absolvování dobře orientují v textech složitějšího charakteru a umí mluvit o abstraktnějších a jim vzdálenějších skutečnostech (konstrukce s "kdyby", rady a instrukce). Dokážou komunikovat na dálku různými médii (telefonování, email, dopisy, SMS), umí popsat sebe a lidi ze svého okolí v širších souvislostech (vztahy, životopis, charakter).

Sylabus

V kurzu se pracuje s učebnicí New Czech Step by Step Lídy Holé, probírány jsou výběrově lekce 12-20. DOMÁCÍ PRÁCE(slovesný vid, budoucí čas dokonavých sloves) ZEPTAT SE NA CESTU(předpony, slovesa pohybu) ŽIVOTOPIS(předložky se 6. pádem) CO KDYBY(podmiňovací způsob, osobnost) POČASÍ(stupňování přídavných jmen, příslovce) KOMUNIKACE(emaily, dopisy, SMS, telefonování) OBLEČENÍ(konstrukce se 3. pádem) VZTAHY(používání nástrojů/veřejné dopravy, 7. pád) PŘÍKAZY A ROZKAZY(5. pád, rozkazovací způsoby, příkazy a rozkazy)  Literatura Holá, L.: New Czech Step by Step, Akropolis, Praha 2004, 244 s.Holá, L.: New Czech Step by Step Activity Book, Akropolis, Praha 2004, 128 s. další materiály budou studentům poskytovány v hodině

Garant

Mgr. et Mgr. Magdalena Antonia HromadováMgr. et Mgr. Bc. Marie Štěpánová

Vyučující

Mgr. et Mgr. Magdalena Antonia HromadováMgr. et Mgr. Bc. Marie Štěpánová